Skip to main content

Pille Valgu stipendiumi pälvis Marietta Alliksaar

Image

Pille Valgu sünnipäeval, 21. detsembril anti üle temanimeline stipendium. Tunnustuse pälvis Tartu ülikooli usuteaduskonna religiooniuuringute ja teoloogia magistriõppekaval religioonipedagoogikat õppiv Marietta Alliksaar.

Religioonipedagoogika kaasprofessor Olga Schihalejevi sõnul iseloomustavad Mariettat avatus ja õpihimu. „Ta on töötanud erivajadustega lastega nii koolis kui väljaspool seda, lõpetanud Noored kooli programmi ning töötab praegu Kiviõli koolis õpetajana. Samas õpib ta religioonipedagoogikat, kus tal on väga kõrged õpitulemused. Ta on praktika jooksul näidanud ennast metoodiliselt mitmekesise õpetajana.”

Oma magistritöös uurib Marietta õpilaste usulisi stereotüüpe. Stipendiumi toel plaanib ta osaleda selle aasta 14. – 18. juunil toimuval põhjamaade religioonipedagoogika konverentsil, mille teemaks on sel korral „Religious Education in the Crossroads?!“.

Pille Valgu nimelist stipendiumi annab alates 2013. aastast välja Tartu Luterlik Peetri Kool, et toetada religioonipedagoogika seotud üliõpilaste ja õpetajate erialast enesetäiendamist ja õpirännet. Stipendiumi suurus on 750 eurot.

#international
Kolme rektori stipendiumi konkurss

A student of Vilnius University won the three rectors' scholarship competition

Share
03.05.2022
#recognition 
Valgetähe teenetemärkFOTO: ILMAR SAABAS

State decorations awarded to six university employees

Share
22.02.2022
#recognition 
Mari-Liis_Madisson_Photo_private_collection.jpeg

Professor Peeter Tulviste Memorial Fund scholarship is awarded to Mari-Liis Madisson

Share
22.02.2022