Pille Valgu stipendiumi pälvis Marietta Alliksaar

Marietta Alliksaar

Pille Valgu sünnipäeval, 21. detsembril anti üle temanimeline stipendium. Tunnustuse pälvis Tartu ülikooli usuteaduskonna religiooniuuringute ja teoloogia magistriõppekaval religioonipedagoogikat õppiv Marietta Alliksaar.

Religioonipedagoogika kaasprofessor Olga Schihalejevi sõnul iseloomustavad Mariettat avatus ja õpihimu. „Ta on töötanud erivajadustega lastega nii koolis kui väljaspool seda, lõpetanud Noored kooli programmi ning töötab praegu Kiviõli koolis õpetajana. Samas õpib ta religioonipedagoogikat, kus tal on väga kõrged õpitulemused. Ta on praktika jooksul näidanud ennast metoodiliselt mitmekesise õpetajana.”

Oma magistritöös uurib Marietta õpilaste usulisi stereotüüpe. Stipendiumi toel plaanib ta osaleda selle aasta 14. – 18. juunil toimuval põhjamaade religioonipedagoogika konverentsil, mille teemaks on sel korral „Religious Education in the Crossroads?!“.

Pille Valgu nimelist stipendiumi annab alates 2013. aastast välja Tartu Luterlik Peetri Kool, et toetada religioonipedagoogika seotud üliõpilaste ja õpetajate erialast enesetäiendamist ja õpirännet. Stipendiumi suurus on 750 eurot.

Henri Pokk

Tänavuse kolme rektori stipendiumi konkursi võitis Tartu Ülikooli üliõpilane