Muuseumiöö Tartu ülikooli muuseumides

Üle-eestilisel muuseumiööl „Öös on laineid“, 14. mail avavad külastajatele oma uksed ka Tartu ülikooli muuseum, kunstimuuseum, tähetorn, botaanikaaed ja loodusmuuseum. Avatud on püsiekspositsioonid ning põnevust pakub spetsiaalne programm.

Tartu ülikooli muuseumi muuseumiöös on pea kõikide elektronmagnetspektri lainepikkuste laineid, sest ülikooli muuseumis, kunstimuuseumis ja tähetornis on fookuses mõni elektronmagnetilise spektri osa.

Toimub kolme maja ühine orienteerumismäng, millel osalejad saavad erinevatest töötubadest endale kokku vahva elektromagnetspektri järjehoidja.

Tartu ülikooli muuseum hoiab uksed valla kell 18-23

Tartu ülikooli muuseumi peamajas toomkirikus saab tutvuda röntgenkiirguse ja mikrolainetega. Avatud on ka muuseumi tornid.

18-23 Kuidas näha inimese sisse?
Uudista üheõhtu väljapanekut röntgeni- ja ultraheliseadmetest ning avasta röntgenpiltidel nähtavat!
18-23 Valgussõnumid – edasta oma sõnumeid valguslainetega.
19 ja 20 Hullu Teadlase eksperiment

Tutvu TÜ muuseumi programmiga.

Tartu ükooli kunstimuuseum on muuseumiööl avatud kell 18-22

Ööhämaruses elustub legend meremadudest ning preester Laokoonist. Vaadata saab pildiprogrammi merevaadetega gravüüridest, mis on valminud maailma mõõtmise reisidel. Arktikast troopiliste saarteni ning külastada saab meremaalituba, kus maalida ja joonistada oma meremuljed värvidega paberile.

Kell 19 ja 20 toimuvad ringkäigud muuseumis vene keeles!

Loe kunstimuuseumi programmi kohta.

Tartu tähetorn on avatud kell 18-00

Tartu tähetorni saab tutvuda infrapuna- ja ultraviolettkiirgusega ning raadiolainetega. Uuritakse ka seda, kuidas tekivad hologrammid. Kahe ekskursiooni käigus kuuleb, kuidas on Tartus maailmaruumi mõõdetud tähetorni uuel ajutisel näitusel „Maailmaruumi mõõtmine: Tartust Universumi äärde“.

18-21 Temaatiline meisterdamistuba noortele lainepüüdjatele
18-21 Infrapuna- ja ultraviolettkiirguse ning hologrammide katsed ja esitlused
19 Ekskursioon: „Kuidas mõõta maailmaruumi?“ ajutisel näitusel (eesti keeles)
20 Ekskursioon: „How to measure the Universe?“ ajutisel näitusel (inglise keeles)
22-00 Teleskoobivaatlus. Selge ilmaga vaatleme Kuud, Jupiteri, Marssi ja Saturni

Tutvu tähetorni programmiga.

Tartu ülikooli botaanikaaed on laupäeval avatud kell 18-23

Kell 18 tekitab helilaineid Allikabänd, kes esitab rahva- ja pärimusmuusikat ning kell 19 toimub ekskursioon, kus tutvustatakse taimemaailma.

Loe botaanikaaia programmi kohta.

Tartu ülikooli loodusmuuseum on avatud kella 18-23

Laineid lööb näitus „Meie meri“, mis tutvustab Läänemeres elavaid taimi ja loomi, nende omavahelisi suhteid ning inimese mõju meie kodumere käekäigule. Lisaks saavad külastajad rüükala sabas ujuda miljonite aastate tagusesse aega, imetleda säravaid mineraale, seigelda kooslustes tundrast vihmametsani ning uudistada elvanurga loomi.

Tutvu loodusmuuseumi programmiga.

Üle-eestilise muuseumiöö programmi leiad programm.muuseumioo.ee.

Virge Tamme