Rektor kuulutas välja dekaanide valimised

Oktoobris valitakse TÜ neljale valdkonnale dekaanid, kes asuvad ametisse 1. jaanuaril 2020. Dekaani kandidaadiks saab esitada ülikooli professoreid, dotsente, juhtivteadureid ja vanemteadureid. Kandidaadid tuleb esitada valimiskomisjonile hiljemalt 1. oktoobril 2019 kell 18.00.

Dekaani kandidaate saavad esitada rektor, valdkonda kuuluvate instituutide ja kolledžite nõukogud, vähemalt kümme valdkonna akadeemilist töötajat ühiselt ja valdkonna üliõpilaskogu.

Dekaanide valimised valmistab ette ja korraldab valimiskomisjon, kuhu kuuluvad akadeemiline sekretär Andres Soosaar (komisjoni esimees), õigusnõunik Aliis Liin ning valdkondade esindajatena maailma keelte ja kultuuride kolledži direktor Kersti Lepajõe humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast, sotsiaalmeedia lektor Maria Murumaa-Mengel sotsiaalteaduste valdkonnast, inimese füsioloogia dotsent Aavo Lang meditsiiniteaduste valdkonnast ja molekulaarbioloogia teadur Margus Leppik loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

Dekaani kandidaatide esitamise tähtpäev on 1. oktoober kell 18.00. Kandidaadi nimi koos kandidaadi allkirjastatud nõusolekuga kandideerida dekaani kohale tuleb esitada elektrooniliselt valimiskomisjonile aadressil valimised@ut.ee. Originaaldokumendid tuleb esitada paberil samaks tähtajaks akadeemilisele sekretärile.

Kandidaatidel on võimalik kandideerimisest loobuda hiljemalt kaks tööpäeva enne hääletamise algust. See tähendab, et loobumisotsusest tuleb valimiskomisjoni teavitada hiljemalt 18. oktoobril.

Esimest korda kasutatakse dekaanide valimisel e-hääletamist. Esimene hääletusvoor on 22. oktoobril 2019 kell 00.00 kuni 18.00. Vajaduse korral toimub teine hääletusvoor 23. ja kolmas voor 24. oktoobril.

Dekaanid valivad ametisse valdkondade valimiskogud. Need koosnevad valdkonna akadeemilistest töötajatest, kelle töökoormus õppejõu või teadustöötajana on vähemalt 20 tundi nädalas, ning valdkonna, selle instituutide ja kolledžite nõukogudesse kuuluvatest üliõpilaste esindajatest. Rektor kinnitab valimiskogu nimekirja hiljemalt kaks nädalat enne valimisi.

Valimisteave tehakse valijatele kättesaadavaks vähemalt kolm nädalat enne valimisi veebiaadressil www.valimised.ut.ee. Valimiste ajal nõustab valijaid infotehnoloogilistes küsimustes IT-osakond.

Lähemat teavet dekaanide valimiste tingimuste ja korra kohta saab lugeda dekaani ja asutuse direktori valimise korrast. 1. jaanuaril 2020 ametisse asuvate dekaanide volitused kestavad neli aastat.

Lisateave: Andres Soosaar, TÜ akadeemiline sekretär, dekaanide valimise komisjoni esimees, 737 5605, andres.soosaar@ut.ee