Seminaril võetakse vaatluse alla loodushoiuteemalised meediakajastused

22. ja 23. märtsil korraldavad Tartu Ülikooli semiootika osakond ja Tallinna Loomaaed kahepäevase seminari „Looduskultuuri seminar. Loodushoiu sõnumid“, kus võetakse vaatluse alla loodushoiuga seotud meediakajastused.

Tallinna Loomaaias toimuval seminaril arutletakse looduskeskkonna ja Eesti kultuuri omavahelise seoste ning probleemide üle ning tähelepanu all on loodushoiuteema meedias. Ühiselt püütakse selgitada välja, kuidas levivad avalikkuses hoiakud ja teadmised looduse ja loodushoiu kohta, kuidas tekkivad kommunikatsioonikonfliktid ning millised on nende lahendamise võimalused.

Üritusel esinevad teiste seas Asko Lõhmus (Tartu Ülikooli zooloogia osakond), Annika Lepp (MTÜ Loomus) ja Leelo Kukk (Keskkonnaamet) ning osaleb üle saja huvilise meediaväljaannetest, keskkonnaorganisatsioonidest ja ülikoolidest.

Seminari kavaga saab tutvuda TÜ semiootika osakonna kodulehel.

Seminari toetab uurimisprojekt PUT1363 „Paljuliigiliste keskkondade semiootika: agentsus, tähendusloome ja kommunikatsioonikonfliktid“.

Lisainfo: Timo Maran, TÜ semiootika osakonna juhataja, 737 6139, timo.maran@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu Ülikooli avalike suhete spetsialist