Tartu ülikoolis kõneldakse traditsioonidest tänapäeva Lõuna-Korea ühiskonnas

Neljapäeval, 6. novembril kell 14:15 peab Venemaa riikliku humanitaarülikooli orientalistika ja klassikauuringute instituudi dotsent Elena Kondratyeva kultuuriteaduste ja kunstide instituudis (Ülikooli 16-102) avaliku loengu teemal „Korea: traditsioonilised jooned tänapäeva ühiskonnas“.

Loengul käsitletakse järgmisi teemasid: Korea ajalugu ja rahvussuhted.; religioonid ja usundid: kohanemise fenomen; traditsioonilised jooned Korea materiaalses kultuuris: arhitektuuris, toidukultuuris ja riietuses; konfutsianismi mõju kultuurile ja ühiskonnale ja Korea kultuuri kõige rohkem iseloomustavad sümbolid.

Ingliskeelne loeng saab teoks Lõuna-Koreas asuva Korea fondi (Korean Foundation) külalisseminaride raames, millega fond propageerib Korea uuringute edendamist maailma erinevates ülikoolides.

Elena Kondratyeva on Venemaa riikliku humanitaarülikooli orientalistika ja klassikauuringute instituudi Kaug-Ida ajaloo ja filoloogia osakonna dotsent alates 2005. aastast. Tema teadustöö on eeskätt seotud korea keele uurimise ja võrdleva keeleteadusega.

Tartu ülikooli poolt kureerib seminari orientalistikakeskus.

Alates selle aasta algusest õpetab TÜ-s korea keelt ja kultuuri Korea uuringute akadeemia (Academy of Korean Studies) poolt lähetatud külalisõppejõud Hyunjung Shin.

Info ja kontakt: Märt Läänemets, sinoloogia vanemteadur, tel 7375589, 5518847, e-post mart.laanemets@ut.ee;
Hyunjung Shin, e-post: hjshines@gmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja