Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskus avas uksed

Eile avas Tartus vanas anatoomikumis uksed Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskus, mis koondab kogu valdkonna pädevuse ühte üksusesse ja hakkab koordineerima üle-ülikoolilist kunstide õpet. Põnevad õppeained ja täiendusõppekursused on avatud kõigile huvilistele ka väljaspool ülikooli.

„Meie eesmärk on jõuda Tartu ülikooli kõikide erialade tudengite ja õppejõududeni, et leida koostöös võimalusi, kuidas kunstide õpe võiks üliõpilasi toetada nende erialaõpingutes ning samuti luua kunsti ja erinevate teadussuundade sildamise kaudu värsket vaadet ning sellel põhinevaid valdkondade üleseid ühistegevusi nii õppetöös kui teaduses,“ rääkis keskuse juhataja Tuulike Kivestu.

Kunstide keskus toob Tartu tudengitele Viljandi kultuuriakadeemias õpetatava lähemale, luues võimaluse osaleda ainekursustel, mis seni vahemaa tõttu on kättesaamatuks jäänud.

Uus keskus pakub kõikidele Tartu ülikooli üliõpilastele, õppejõududele ja huvilistele väljaspool ülikooli võimalusi uute teadmiste ja oskuste omandamiseks ning oma loovuse igakülgseks arendamiseks. Sügissemestril on võimalik osaleda rohkem kui kolmekümnel erineval kursusel alustades näitekunstist ja lõpetades koomiksi joonistamisega. Koostöös Tartu H. Elleri muusikakooliga avatakse huvilistele pärimustantsu aine, kus osalejatel on võimalus Elleri kooli pärimusmuusikute poolt mängitud elava muusika saatel ning Viljandi kultuuriakadeemia vilistlaste Eva Talsi ja Kadri Lepassoni juhendamisel tantsuoskusi omandada.

Kunstide keskuse koosseisu kuulub ka vabade kunstide professori ametikoht, kuhu kutsutakse igal aastal üks silmapaistev Eesti loovisik. 2017/2018. õppeaastal töötab sel kohal professorina tunnustatud fotograaf Peeter Laurits, kes sügissemestril räägib loengusarjas teemal „METSIK ESTEETIKA ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele”.

Tartu ülikooli kunstialade õppejõudude, üliõpilaste ja vilistlaste loometöö laiemaks tutvustamiseks on vanas anatoomikumis avatud väike galerii-pood.

Rohkem infot kursuste kohta on kunstide keskuse koduleheküljel

Lisainfo: Tuulike Kivestu, kunstide keskuse juhataja, 525 8231, tuulike.kivestu@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik