9. mail algab skandinaavia kultuuripäevade sari

Tartu Ülikooli skandinavistika osakond saab sel õppeaastal 30 aastaseks. Juba aastast 1991 on osakond pakkunud võimalust süveneda norra, rootsi ja taani keelde ja kuulturi. Sügisel alanud juubelikava on  maikuus täienenud kultuuripäevadega, kuhu on oodatud kõik huvilised. Üritused on tasuta ja piletita.

Kultuuripäevade sari algab esmaspäeval, 9. mail kell 12.00 Taani kultuuripäevaga, kus esineb Mads Michael Hastrup Nilsson ja kus taani keele lektor Niels Broen kõneleb Poul Henningsenist luuletajana ning üliõpilased räägivad taani keele õppimisest. Kell 14.00-15.00 leiab aset seltskondlik koosviibimine ja smalltalk. Taani kultuuripäeval osaleb Taani suursaadik Kristina Miskowiak Beckvard.

Neljapäeval, 12. mail toimub Rootsi kultuuripäev, ent juba kolmapäeva, 11. mai õhtul algusega kell 19.30 on Heino Elleri Muusikakooli Elleri saalis kavas Läänemeremaade barokkmuusika kontsert. Neljapäeval jätkub kultuurikava kella 10.00 Rootsi maiuspaladega (J. Liivi 4 fuajee), kell 10.15 (J. Liivi 4-308) saab kuulata muusikute ettekannet barokkmuusikast, millele järgneb kell 13.00 Astrid Lindgreni lugemine kolmes keeles (j. Liivi 4-211). Kell 14.15 algab Liivi 4 maja ees Rootsiga seotud paikade ekskursioon (palume huvilistel registreeruda aadressil ewa.holm@ut.ee). Rootsi kultuuripäeva lõpetab Tartu Linnaraamatukogus Prima Vista raames kell 16 toimuv kohtumine Rootsi kirjaniku Agneta Pleijeliga.

Esmaspäeval, 16. mail algab Norra kultuuripäev rongkäiguga, millega saavad ühineda kõik huvilised. Kogunemine toimub kell 13.00 Raekoja ees Suudlevate tudengite juures. Kel Norra lippu ei ole, saab selle kohapeal laenata. Sisukas päev jätkub kell 14.00 (J. Liivi 4 – 307) sõnavõttude, laulude ja vahvliküpsetamisega, milles osalevad skandinavistika osakonna tudengid ning õppejõud, Norra suursaatkonna asejuht ja nõunik Ole Øveraas, Turid Farbregd, Veronika Kivisilla, Hella Liira ja Kristina Porgasaar.

Lisainfo: maailmakeeled.ut.ee/et/skandinavistika-30

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale

KANT

Madis Kõivu "Filosoofipäeva" avalik lugemine