Autor:
Mariana Tulf

Raamatukogud ja üliõpilaste puhkenurgad

Raamatud
Erialaraamatukogud
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilaste ja õppejõudude kasutada on lisaks Tartu Ülikooli raamatukogule ka mitu suurt erialaraamatukogu, mis asuvad meie ajaloolistes hoonetes. Raamatukogudest leiab olulisi erialateavikuid, silmapaisvate teadlaste annetatud kollektsioone, kaitstud tööde käsikirju ja palju muud huvitavat.

Arheoloogia raamatukogu sai alguse 1990. aastate alguses nullilähedasest seisust ja on viimase kolmekümne aastaga jõudsasti kasvanud. Raamatukogu sisaldab hetkel umbes 7500 köidet.

Raamatukogu saab uusi väljaandeid peamiselt kingituste ja vahetuste teel. Meil on vahetuslepingud mitmete välisülikoolide ja instituutidega. Lisaks Eesti arheoloogiakirjandusele on meil küllaltki hästi esindatud uuem Saksa, Soome, Baltimaade ja Poola arheoloogiaalane kirjandus. Veel leiab meil arheoloogiaalast kirjandust Venemaa ja Skandinaaviamaade ning järjest kasvab ka teoreetilise kirjanduse osakaal.

Lahtiolekuajad: E–N 9–16.30 
Jakobi 2-212, Tartu

Kontakt: Taisi Juus, taisi.juus@ut.ee 

Raamatukogu hõlmab eesti keele, soome-ugri ja üldkeeleteaduse kogu. Kuna raamatukogu 3 ruumi on kasutusel ka seminari- ja koosolekuruumidena, siis laenutamiseks tuleb pöörduda aadressil Jakobi 2 - 423. Eelkõige on mõeldud raamatukogu meie instituudi töötajatele ja üliõpilastele kohapeal kasutamiseks ja raamatute töökabinetti laenutamiseks.

Jakobi 2-422 (soome-ugri osakonna raamatukogu), Jakobi 2-423 (eesti keele osakonna raamatukogu), Jakobi 2-446 (üldkeelteaduse osakonna raamatukogu) sisaldavad erialakirjandust õppe - ja teadustööks, mõningal määral ka soome- ja ungarikeelset ilukirjandust.  Kaitstud bakalaureuse- , magistri- ja doktoritöödega on võimalik tutvuda kohapeal, Jakobi 2 - 423. Aadressil https://www.murdearhiiv.ut.ee on kättesaadavad digiteeritud lõputööde käsikirjad.
Kogus on arvel ligikaudu 10 000 teavikut. Raamatuid saab laenutada TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.


Lahtiolekuajad: E–R 9–17
Jakobi 2- 423, Tartu

tel 737 6543
Kontakt: Leelo Padari

Koduleht

Kultuuriteaduste instituudi raamatukogu koondab enda alla kolm väiksemat erialakogu: eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna, kirjanduse ja teatriteaduse osakonna ning maailmakirjanduse õppetooli kogud.
Raamatukogust leiab eelkõige erialast kirjandust õppe- ja teadustööks. Lisaks on võimalus tutvuda instituudis kaitstud bakalaureuse-, magistri- ning doktoritööde ja väiksemas koguses erialase perioodikaga.
Laenutamisõigus kehtib Tartu Ülikooli tudengitele ning õppejõududele TÜ lugejapileti või ID-kaardi alusel. Teistel on võimalus teavikuid kasutada kohapeal.
 
NB! Seoses instituudi õppehoone remondiga on suurem osa kogust praegu pakitud ning raamatuid on võimalik kätte saada etteteatamisega.
 
Ülikooli 17 – 226
Kontakt: Marko Tiido / marko.tiido@ut.ee
 

Eetikakeskuse ja filosoofia osakonna raamatukogus leidub kirjandust moraalifilosoofia, rakenduseetika, esteetika, metafüüsika jt. aladelt. Raamatukogu on loodud eelkõige filosoofia- ja eetikaalaseks uurimistööks. Koju laenutatakse raamatuid TÜ üliõpilastele, õppejõudele ning teadlastele. Teistele huvilistele võimaldatakse teavikute kohapeal kasutamist. Raamatuid saab laenutada TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

Lahtiolekuajad:
E 12–17 
T–N 11–17
R 11-16
Jakobi 2, III korrus, Tartu

tel 737 5413
Kontakt: eetikakeskus.raamatukogu@ut.ee
Täpsemalt vt. kodulehelt.

Maailma keelte ja kultuuride instituudi raamatukogus on väljapaistev valik erisugust kirjandust. Keele- ja kirjandusteaduse kõrval on lai valik sõnaraamatuid, leksikone, keeleõpikuid ja keeleõppeks vajalikke töövihikuid, aga ka ilukirjandust, ajalugu, filosoofiat, religiooni, geograafiat, kunsti- ja muusikaalaseid teoseid ja didaktikat käsitlevaid teavikuid. Samuti on lugejatele kättesaadavad instituudis kaitstud bakalaureuse- ja magistritööd. Lisaks laiahaardelistele teemadele pakub raamatukogu ka mitmekesist keelte valikut: inglise-, saksa-, prantsuse-, hispaania-, rootsi-, norra-, vene-, ladina- ja kreekakeelseid raamatuid. Vähesemal määral on esindatud ka poola, tšehhi, jaapani, korea, hiina, türgi, leedu, läti, portugali, katalaani ja itaalia keel.

Raamatuid saab nii raamatukogus koha peal lugeda kui kaasa laenutada. Laenutamine toimub ülikooli raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel.

Raamatukogu on avatud laenutamiseks:
E-N kell 10-15
R kell 10-14

Raamatukogu on avatud õppimiseks
E-N kell 10-17
R kell 10-16.30

Lossi 3-208, Tartu

Kontakt: Mari-Liis Tinakeeled.raamatukogu@ut.ee, tel 737 5339
Täpsemalt vt. kodulehelt.

Orientalistikakeskuse raamatukogu sisaldab raamatuid ja perioodikat põhiliselt budoloogia, indoloogia, sinoloogia ja tibetoloogia alalt, vähemal määral ka arabistika ja assürioloogia alaseid teoseid. Orientalistika raamatukogu hõlmab ka Linnart Mälli memoriaalkogu ja Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi raamatukogu. Raamatukogu kasutamiseks ja raamatute laenutamiseks tuleb pöörduda raamatukoguhoidja poole e-posti teel.

Ülikooli 18-226, Tartu
Kontakt: Teet Toome

Semiootika osakonna raamatukogus leidub raamatuid semiootika, kultuuriteooria, kommunikatsiooniuuringute jt. teemadel. Semiootika osakonna raamatukogu juurde kuulub Thomas A. Sebeoki biosemiootika raamatukollektsioon umbes 1000 köitega. Sebeoki kogu on mõeldud kohalkasutuseks. Raamatuid laenutatakse TÜ raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel.

Lahtiolekuajad:
E 12–17 
T–N 11–17
R 11-16
Jakobi 2, III korrus, Tartu

Kontakt: Eva Lepik

Täpsemalt vt kodulehelt.

Raamatukogusse tellitakse kultuuriakadeemia õppekavadele vajaminevat õppekirjandust, noote ja auviseid. Lugejaid teenindatakse TÜ raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel.

Asukoht peamaja 1. korrusel.
Raamatukogu on avatud:
E-R 9-18
L  10-15
P suletud

Koduleht 
Facebook
Blogi

Üliõpilased puhkenurgas
Üliõpilaste puhkenurgad
Jakobi 2 ringauditooriumi fuajee sobib rühmatöödeks, õppimiseks või kiireks puhkehetkeks loengute vahel. Fujees on diivan, töölauad ja toolid, kuuma vee, joogi- ja snäkiautomaadid. Ringauditooriumi fuajeest leiad ka riidevahetuskapi.
Jakobi 2 õppehoone II, III ja IV korruse fuajeedes asuvad klaasseintega eraldatud puhkenurgad puhkamiseks, õppimiseks ja paaristöödeks.
Lossi 3 õppehoone II korrusel asuvas tudengite puhketoas (217) on kööginurk, diivanid ja lauad-toolid, joogi- ja snäkiautomaat. Puhketoast pääseb sisehoovi väliterrassile.
Lossi 3 õppehoone fuajees ning III ja IV korrusel asuvad diivanitega puhkealad.
Peahoone (Ülikooli 18) tudengite puhkeruum asub 0-korrusel (paremas tiivas kunstiajaloo osakonna ruumide kõrval). Ruumis on väike kraanikausiga kööginurk, diivanid ja lauad.


Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!