Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna uudised

Otsi uudist

Äsja avaldatud QS World University Rankings by Subject tulemusete järgi on humanitaarteaduste ja kunstide valdkond on taas ülikooli valdkondade hulgas kõrgeimal kohal. Erialadest saavutas eriti silmapaistva tulemuse keeleteadus.
  • #sisseastumine
  • #ülikoolist
  • #valdkonnast
  • uudis
Raamatukogu konverentsikeskuse suures saalis toimus 10. aprillil üritustesarja „Kord ja kaos“ raames sümpoosion „Maailma tähendusest“.
  • uudis
Loodusluuleõhtu on õdusas õhkkonnas kohtumine kirjandustegelasega. 17. aprillil esineb Tartu Ülikooli botaanikaaias luuletaja Sirel Heinloo.
  • uudis
Vestlusõhtu toimub 23. aprillil algusega 16.15.
  • #koostöö
  • uudis
Ilmus kogumik Baltimaade loomaajaloost.
  • uudis
Aurora Ruus on TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilaskogu ning filosoofia ja semiootika instituudi üliõpilaskogu esindaja ning ...
  • #tudengile
  • uudis
Igal kevadel valivad kõik Tartu Ülikooli tudengid üliõpilasesindusse uued esindajad, kes toovad endaga kaasa värskeid ideid. Ka Sina võid esitada avalduse ja saada esindajaks!
  • #tudengile
  • uudis
Eesti koolinoored kasutavad Vikipeediat eeskätt koolitöös ja peamiselt info otsimist nõudvate ülesannete kiireks täitmiseks.
  • meist mujal
24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.
  • uudis
Reedel, 5. aprillil kell 16.15 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis filosoof Immanuel Kanti 300. sünniaastapäeva puhul näitus „Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani“, mis juhatab sisse kuu aega kestva loengusarja. Lisaks saab 13. aprillil osaleda Filosoofipäeval, kus kõneldakse filosoofia ja teatri suhetest ning 2.–4. mail toimub rahvusvaheline konverents „Autonoomia arhiiv. Immanuel Kant Baltimaades“.
  • #koostöö
  • uudis
Reedel, 5. aprillil kell 16.15 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis filosoof Immanuel Kanti 300. sünniaastapäeva puhul näitus „Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani“, mis juhatab sisse kuu aega kestva üleülikoolilise Kanti-teemalise loengusarja.
  • uudis
8. aprillil Tartu Ülikoolis toimuval ühepäevasel konverentsil „Varjust välja: toome naiste lood minevikust päevavalgele“ asutatakse naiste ajaloolist rolli tähtsustav võrgustik, mille eestvedajateks on Balti riikide ja Skandinaavia maade ülikoolide naisteadlased.
  • uudis
Eesti Teadusagentuuri tellitud värskest uuringust „Eesti teadusbaromeeter“ selgus, et Eesti elanike usaldus teaduse ja teadlaste vastu püsib sarnaselt nelja aasta taguse ajaga üsna suur, küündides üle 70%.
  • meist mujal
Uussisserändajate edukalt ühiskonda lõimimiseks tasub olla nendega eesti keeles suheldes kannatlik, leiavad Tartu Ülikooli folkloristid.
  • meist mujal
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • uudis
Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismist - poliitilisest jõust Lähis-Idas
  • uudis
Edasiõppimiseks eriala valimine on noorele inimesele sageli esimene suur samm iseseisvasse ellu ja see võib võtta lausa jalad värisema. Millest alustada ja kuidas orienteeruda infotulvas?
  • #sisseastumine
  • uudis
Ootame ettekandeid rahvusvahelisele konverentsile “Pärand kestliku kogukonna teenistuses”, mis toimub 1.–2. oktoober 2024 Viljandis.
  • #Tartu2024
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Kuigi viimase rahvaloenduse alusel peab umbes 30 000 Eesti elanikku oma emakeeleks kahte keelt, on kakskeelseid palju rohkem.