Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna uudised

Otsi uudist

Tartu Ülikooli uuendatud virtuaaltuur aadressil virtualtour.ut.ee annab kõigile huvilistele võimaluse tutvuda ülikooli õppe- ja teaduskeskkonnaga juba enne ülikooli saabumist. Lisaks saab tuuris ülevaate ülikooli hoonete rattaparklatest ja ligipääsetavusest.
  • #esmakursuslane
  • uudis
9.–10. augustil Paides toimuval arvamusfestivalil on tänavu kavas rohkem kui kakssada ühiskonda puudutavat arutelu. Ülikoolist lööb üritusel kaasa üle 30 teadlase, töötaja ja üliõpilase.
  • #kestlikkus
  • #koostöö
  • uudis
Õppekoha pakkumise sai 3294 kandidaati, kellel tuleb valik õppima tulemise kohta langetada hiljemalt 14. juulil.
  • uudis
Mõtteloo-kogumiku juhatab sisse valik intervjuusid aastatest 2011–2021, mis esitlevad autori uurimishuvisid ja nende muutumist ajast, tema ajaloolaseks saamise teekonda ning põhimõtteid. Neile järgnevad võimu ja vaimu vahekordi vaagivad käsitlused, tähelepanu all on keskuse võimuvahekorrad äärealadega nii Vene impeeriumis kui nõukogude perioodil.
  • #kultuur
  • uudis
Rahvusvahelise õppekava Estonian and Finno-Ugric Languages lõpetanu Przemysław Podleśny pidas magistriõppe lõpuaktusel kõne eesti keeles.
  • #rahvusvaheline
  • #valdkonnast
  • #why Tartu
  • uudis
Eesti ja Läti keeleauhinna pälvis sel korral Tartu Ülikooli eesti keele ajaloo ja murrete professor Karl Pajusalu.
  • #koostöö
  • #rahvusvaheline
  • #tunnustamine
Hea ülikoolipere
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • #õppimine
  • uudis
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppehoonete lahtiolekuajad
  • #valdkonnast
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • uudis
Möödunud õppeaastal läbis Pärnu linna giidina töötav Ann Eichhorts Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühise mikrokraadiprogrammi „Baltisaksa kultuuripärand“.
  • #täiendusõpe
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Pakume sügissemestriks suurt hulka vabaaineid, millele on oodatud nii meie enda tudengid kui ka kõik teised Tartu Ülikooli üliõpilased.
  • #õppimine
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
2023. aasta parimaks ajalooraamatuks valiti Mati Lauri monograafia
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • uudis
Edasiõppimiseks eriala valimine on noorele inimesele sageli esimene suur samm iseseisvasse ellu ja see võib võtta lausa jalad värisema. Millest alustada ja kuidas orienteeruda infotulvas?
  • uudis
Tartu Ülikoolis on suur valik õpetajakoolituse erialasid, kuhu võetakse 2024/2025. õppeaastal vastu üle 800 uue üliõpilase. Õpetajakoolitusse kandideerijate sagedasematele küsimustele vastab Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma.
  • uudis
The podcast “Tiksu to UniTartu” shares insights and tips to help future international students thrive at the University of Tartu. New episodes are release every Tuesday.
  • #why Tartu