Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna uudised

Otsi uudist

Õppekoha pakkumise sai 3294 kandidaati, kellel tuleb valik õppima tulemise kohta langetada hiljemalt 14. juulil.
  • uudis
Rahvusvahelise õppekava Estonian and Finno-Ugric Languages lõpetanu Przemysław Podleśny pidas magistriõppe lõpuaktusel kõne eesti keeles.
  • #valdkonnast
  • #why Tartu
  • uudis
Eesti ja Läti keeleauhinna pälvis sel korral Tartu Ülikooli eesti keele ajaloo ja murrete professor Karl Pajusalu.
  • #koostöö
  • #tunnustamine
Hea ülikoolipere
  • #ülikoolist
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • #õppimine
  • uudis
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppehoonete lahtiolekuajad
  • #valdkonnast
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • uudis
Möödunud õppeaastal läbis Pärnu linna giidina töötav Ann Eichhorts Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühise mikrokraadiprogrammi „Baltisaksa kultuuripärand“.
  • #täiendusõpe
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Pakume sügissemestriks suurt hulka vabaaineid, millele on oodatud nii meie enda tudengid kui ka kõik teised Tartu Ülikooli üliõpilased.
  • #õppimine
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
2023. aasta parimaks ajalooraamatuks valiti Mati Lauri monograafia
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • uudis
Edasiõppimiseks eriala valimine on noorele inimesele sageli esimene suur samm iseseisvasse ellu ja see võib võtta lausa jalad värisema. Millest alustada ja kuidas orienteeruda infotulvas?
  • uudis
Tartu Ülikoolis on suur valik õpetajakoolituse erialasid, kuhu võetakse 2024/2025. õppeaastal vastu üle 800 uue üliõpilase. Õpetajakoolitusse kandideerijate sagedasematele küsimustele vastab Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma.
  • uudis
The podcast “Tiksu to UniTartu” shares insights and tips to help future international students thrive at the University of Tartu. New episodes are release every Tuesday.
  • #why Tartu
  • uudis
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
  • uudis
Selle mahuka ja kauaoodatud projekti käivitamise vajadus on sama vana kui ristiusk Eestis. Konkreetsemaks muutus algatus aastal 2018, kui Eesti Kirikute Nõukogu kuulutas välja konkursi ususõnastiku koostamiseks.
  • uudis
Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi tõlketeadlased aitasid välja töötada ja korraldada rahvusvahelist Enlighti kursust, mille keskmes oli kultuuride ühendamine.
  • #koostöö