Selle aasta viimases infokirjas on juttu tulevikust – kuidas kujundada seda vastutustundlikult ja mida saaksime õppida minevikust, et kobarprobleemidele lahendusi otsides neid juurde ei tekiks?
29.–31. jaanuarini toimub üheksas ettevõtlusfestival Startup Day. Tartu Ülikool esitleb demoalal oma ettevõtlusväljundiga teadustegevust, arutleb pealaval süvatehnoloogia äristamisega seotud müütide üle ning juhib ja korraldab nii seminare kui ka kõrvalüritusi.
13. jaanuaril kell 16.00 kaitseb Antonina Martynenko vene kirjanduse erialal doktoritööd „Традиции и инновации в русской поэзии второй половины 1830-х гг.: количественное исследование“ („Traditsioonid ja uuendused 1830. aastate teise poole vene luules: kvantitatiivne uurimus“).
Ilmus ajakirja Methis. Studia Humaniora Estonica sügisnumber (nr 34, 2024), mis on pühendatud TÜ filosoofia ajaloo professori Ülo Matjuse (1942–2023) mälestusele ning veebis kõigile kättesaadav. Erinumber „Fenomenoloogia ja kirjandus“ võtab vaatluse alla fenomenoloogia ja selle seose kirjanduse ning keelega. Erinumbri koostasid ja toimetasid filosoofia teadurid Karin Kustassoo ja Jaanus Sooväli.
CV Keskuse korraldatud uuringus osalenud valisid Tartu Ülikooli kõige ihaldusväärsemaks tööandjaks haridussektoris. Teisel kohal oli Tallinna Tehnikaülikool ja kolmandal Tallinna Ülikool.
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekanaadi ja kestliku arengu keskuse eestvedamisel on valminud teadlastele mõeldud juhendmaterjal selle kohta, kuidas teha teadusaladevahelist ja -ülest uurimistööd.
Nüüdisluule ortograafia lahkneb ikka ja jälle argikeele omast. Kehtiva õigekirjanormiga dialoogi astudes omab see samal ajal märkimisväärset keeleuuenduslikku potentsiaali, kirjutab Saara Liis Jõerand.
Kunstil on väljavaade avaldada kliimakriisi käsitlemisel ühiskonnas tuntavat mõju, kuna suudab mitmekesisel moel publikut kõnetada ja kaasa mõtlema kutsuda.
LÜKKUB haigestumise tõttu edasi! Jälgige palun edasisi teateid. Kolmapäeval, 18. detsembril kell 14.15–16.00 toimub Philosphicumis (Jakobi 2-114) aruteluseminar „Mida teadlane teab ja mida ta peab?”. Arutlevad teadusfilosoofia doktorant Katrin Velbaum, kommunikatsiooniuurija Kaspar Kruup ja ökoloog Asko Lõhmus. Kõik huvilised on oodatud kuulama, küsima ja kaasa arutlema.
Traditsioonilise ööraamatukogu esimene nädal toimub tänavu juba 9.–13. detsembrini, mil üliõpilased saavad kuni keskööni raamatukogus õppida. Jaanuaris saab ööraamatukogus käia kolm nädalat.
3. detsembril toimusid 2024. aasta annetamistalgud, mille raames kutsus Tartu Ülikooli Sihtasutus toetama Ukraina üliõpilasi ja kindlustama Tartu Ülikooli akadeemilist järelkasvu.
5. detsembril kl 16.00–17.30 toimus Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonnas ülikooli kestliku arengu keskuse aruteluõhtu „Milleks kriisiajal kunstid?“.