Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna uudised

Otsi uudist

Emakeele väärtustamisest ja olulisusest räägib Tartu Ülikooli läänemeresoome keelte ja keeletüpoloogia kaasprofessor Miina Norvik.
  • meist mujal
15. novembril toimub Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis konverents, mis on pühendatud rektori, produktiivse kirjamehe ja aktiivse ühiskonnategelase Johan Kõpu 150. sünniaastapäevale.
  • uudis
Oktoobrist on ülikooli muuseumis näha vanim kolmemõõtmeline kujutis Tartu vanalinnast aastast 1686.
  • #muuseum
  • uudis
Igavikku on lahkunud Tartu Ülikooli usuteaduse audoktor, Münsteri Ülikooli ugaritoloogia professor, Lähis-Ida vanade keelte ja kultuuride ning võrdleva religiooniteaduse eriteadlane, maailmamainega Manfried Leonhard Georg Dietrich.
  • #InMemoriam
  • uudis
16. oktoobril kl 10.00–16.00 toimub Riigikogu konverentsisaalis üheteistkümnes teaduspoliitika konverents „Teadus kui Eesti arengumootor (XI). Elujõuline Eesti – tähendus ja valikud“
  • uudis
25. oktoobril tähistatakse 392 aasta möödumist Tartu Ülikooli asutamisest.
  • uudis
12. oktoobril lahkus meie hulgast eesti süntaksiuurimise grand old man emeriitprofessor Mati Erelt.
  • #InMemoriam
  • uudis
Usuteaduskonna nõukogu valis oktoobrikuu koosolekul instituudi juhatajaks senise juhi, süstemaatilise usuteadise lektori Roland Karo, kes jätkab 2021. aastal alustatud ametiaega.
  • #juhtimine
  • uudis
Tartu Ülikooli konservaatorid ja restauraatorid tutvustavad oma tööd: redelil ronimisest kuni alpinistlike võteteni konserveerimises, sekka veidi alkeemiat
  • uudis
10. oktoobril algas juba teine Vikipeedia terminivõistlus.
  • uudis
Suvel saabus Tartu Ülikooli raamatukokku kaks suurt raamatuannetust, mille toel saab senine antiiki ja varauusaega käsitlev kirjavara rohket lisandust.
  • #andmebaasid
  • #valdkonnast
  • uudis
Konservaatorid ja restauraatorid kutsuvad kuulama ühe maali sünnilugu ja uudistama selle teisaldamistöid
  • uudis
8. maist kuni 20. oktoobrini on kõik huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli ühiselamute ajalooga.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuses algab ka sel sügisel Hipp Saare eestvedamisel võro noorte vestlusõhtute sari "Võro nuuri keelekohvik".
  • #kultuur
  • uudis
Sel aastal peab Paulsoni loenguid rahvusvaheliselt hinnatud religiooniuurija Catharina Raudvere.
  • uudis
Kuraatorituur tutvustab Tartu linna tekkelugu.
  • #kultuur
  • uudis
Tantsu ja naeru pole kunagi liiga palju. Ootame Sind ka sel aastal 1. detsembril tähistama eestikeelse kõrghariduse algust!
  • uudis
Juba üheksandat korda kutsub Eesti Keele Instituut (EKI) märkama ja tunnustama neid ettevõtteid ja organisatsioone, kes väärtustavad ilusat eesti keelt ning kelle ühiskondlikud sõnumid on selged ja arusaadavad.
Rahvusarhiivi parima bakalaureusetöö preemia sai Liis Toomas
  • #õppimine
  • uudis
27. septembril kuulutas Läti Ülikool humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna teadusprodekaani, kirikuloo professori Riho Altnurme audoktoriks. Läti Ülikooli 105. aastapäevale pühendatud pidulikul senati istungil anti talle ka sellekohane diplom.