Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna uudised

#täiendusõpe
Tartu Ülikooli pusle kust on mõned jupid puudu

Sügisest saab end täiendada keeletoimetamise vallas

05.07.2022
#ülikoolist
Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

10.03.2022
#õppimine #õpetamine
Reet Aus (Tennus)

Professor Reet Ausi kursus loob paremat homset

#sisseastumine
Tartu Ülikooli tudengid Tiigi pargis. Foto Mariana Tulf 2

Algas kandideerimine Tartu Ülikooli magistriõppesse ja võõrkeelsetele erialadele

01.02.2022
#sisseastumine
Peahoone lippudega 2022

Kantar Emori uuringu andmetel on tööturul endiselt hinnatuim Tartu Ülikooli lõpudiplom

27.06.2022
#kultuur #õppimine
Tätoveering

Magistriprojekt räägib nõukogude aja tätoveeringute loo

06.06.2022
#ühiskonnale
Laua peal on sülearvuti, hallid kõrvaklapid ja prillid

Põnev loengusari toob teaduse kuulajani lõunaeesti keeles

05.04.2022
#õppimine
Rasmus Kagge

Rasmus Kagge peab ajaloo õppimist puhtalt teraapiaks

21.06.2022
Mõtteloo professor Pärtel Piirimäe selgitab, miks on globaalsete probleemide lahendamisel just humanitaar- ja sotsiaalteadlaste panus äärmiselt vajalik.
12.08.2022
  • uudis
Usuteaduskonna semitistika nooremteadur Imar Yacine Koutchoukali peab reedel, 12. augustil Vabas Akadeemias avaliku loengu teemal "Islamieelse Araabia poolsaare ajalugu kirjutistes".
09.08.2022
  • pressiteade
Eesti Keele Instituudi leksikograaf-nooremteadur ja ajaloodoktorant Fred Puss kirjutab sellest, kuidas perepärimused nimede kohta ei pruugi alati tõele vasta.
08.08.2022
  • uudis
12. ja 13. augustil toimub Paides kümnes arvamusfestival, mille 18 arutelualal räägitakse muu hulgas nii vaimsest tervisest, sõjast ja rahust, energiapöördest kui ka tuleviku elukeskkonnast.
08.08.2022
  • uudis
Kirikuloo kaasprofessor Priit Rohtmets selgitab, kuidas on Vene Õigeusu Kirik kujunenud riigi välispoliitiliseks tööriistaks.
05.08.2022
  • uudis
Folklorist ja Kodavere kogukonna eestvedaja Ergo-Hart Västrik tähistas sel suvel viiekümnendat juubelit. Tema teadus- ja kogukonnatööst saab lugeda ajakirjast Keel ja Kirjandus.
04.08.2022
  • meist mujal
30. juulil jõustus Vabariigi Valitsuse määruse muudatus, mille kohaselt piiratakse Venemaa kodanike võimalust saada tähtajalist elamisluba või viisat Eestis õppimise eesmärgil.
03.08.2022
  • uudis
Folklorist Oskar Loorits pühendas olulise osa oma teadlasetööst liivi keele ja pärimuse uurimisele, talletades seejuures mahuka folkloorikogu, mida teadlased nii Eestis kui Lätis praegugi kasutavad.
03.08.2022
  • uudis
Turniiri eesmärk on tuua kokku Tartu Ülikooli vilistlased, üliõpilased, koostööpartnerid ning ülikooli ja golfi vastu huvi tundvad inimesed, et veeta koos üks seltskondlik päev täis võistluspõnevust.
26.07.2022
  • uudis
„Eesti kunsti lätetel: kiviaegne keraamiline pisiplastika“
  • uudis
7.–12. augustil korraldab Tartu Ülikool koostöös Tallinna Ülikooli ja Helsingi Ülikooliga Soomes ja Eestis 18. rahvusvahelise saagateemalise konverentsi „Sagas and the Circum-Baltic Arena“.
  • #rahvusvaheline
  • pressiteade
Tartu Ülikooli emeriitdotsendi keeleteadlase Heinike Heinsoo ja Lvivi Ivan Franko ülikooli tudengi Snižana Feodorovitši sulest on peatselt ilmumas esimene ukraina keele baasil loodud eesti keele õpik.
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • uudis
Märt Läänemets räägib kultuurilehes Sirp nii enda nägemusest idateaduste õpetamisest Eestis, kogemustest Hiinas külastatud teaduskonverentsidelt kui ka budismi ja konfutsianismi filosoofiast.
21.07.2022
  • uudis
Etnoloogid Anu Kannike ja Ester Bardone uurisid, kuidas idee taimetoitlusest Eestisse jõudis ning milliste argumentide abil seda 20. sajandi esimeses pooles meie ühiskonnas laiemalt levitati.
19.07.2022
  • uudis
Eesti Hariduse Kvaliteediagentuuri (HAKA) hindamisnõukogu otsustas anda Tartu Ülikoolile akrediteeringu järgmiseks seitsmeks aastaks.
18.07.2022
  • uudis
Palju õnne ja tere tulemast ülikooliperre! Enne, kui hakkad täiel rinnal suve nautima, tee veel üks oluline samm ja kinnita, et tuled ülikooli õppima. Anname sulle selleks mõne soovituse.
12.07.2022
  • #sisseastumine
  • uudis
Vastuvõtt Tartu Ülikooli on lõpusirgel. Täna said vastuvõtuotsuse kõrghariduse esimese astme eestikeelsete õppekavade kandidaadid, kellel on õppima tuleku kinnitamiseks SAIS-is aega 14.07 südaööni.
12.07.2022
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia algatab koos partneritega rahvusvahelise inkubatsiooniprogrammi loomemajanduse edendamiseks.
01.07.2022
  • #ettevõtlus
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Kantar Emori värskest uuringust selgub, et 55% Eesti 25­–65-aastastest elanikest soovib järgneva kolme aasta jooksul mõnel koolitusel osaleda või end haridusalaselt täiendada.
  • #täiendusõpe
  • uudis
Anna Edela uuris oma magistritöös eestlaste eesnimekasutust 19. sajandi teisel poolel Lüganuse luteri koguduses.
  • meist mujal