Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemias allkirjastati Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori ühistegevuste lepe

2. mail allkirjastati TÜ Viljandi kultuuriakadeemias Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori ühistegevuste lepe. Kesk-Eesti alustavatele ettevõtjatele hakkavad nüüdsest tuge pakkuma Viljandi-, Jõgeva- ja Järvamaa arenduskeskused koostöös kultuuriakadeemia, Kesk-Eesti kutseõppeasutuste, Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuse ja Tehnopoliga. 

Teenused, mida inkubaatoris pakkuma hakatakse, võiksid inkubaatori algatajate sõnul ulatuda üldisest arenduskoostööst ja e-inkubatsioonist abini, mida vajavad idufirmalikud, kiirelt laienevad ettevõtted, kes on ka Eestist välja suunatud kasvupotentsiaaliga. Neile hakatakse rahvusvaheliselt kõrgel tasemel teenust pakkuma koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol. 

Viljandimaa arenduskeskuse juhataja Elmo Puidet sõnas, et inkubaatori toel on Kesk-Eesti alustavad ettevõtjad ja need, kel on plaanis kasvu- või arenguhüpe, paremini hoitud ja saavad oma arenguperioodist edasi liikuda. "Tänu sellele on kohapeal rohkem töökohti ja investeeringuid ning huvitavaid tooteid ja teenuseid, mis on ühtlasi ka elujõulised," rääkis Puidet.  

Ta lisas, et inkubaatori taustaks on kolm maakondlikku arenduskeskust – Viljandi, Jõgeva ja Järva –, kus on võrgustikujõudu ja ekspertteadmisi päris palju. "Tehnopoli kaudu on meil lisaks võimalik veel abiks saada n-ö supereksperte. Me tunneme end üsna hästi selles olukorras, kus praegu oleme," lisas Puidet.  

Järgmise kevade lõpuks võiks olla inkubaatorist abi saanud vähemalt 20 ettevõtet. Täna on pilootprojektidena olemas juba kolm tehnoloogiaettevõtet ja koostöös TÜ Viljandi kultuuriakadeemiaga loodetakse suvel inkubatsiooni pakkuda ka loomeettevõtjatele.  

Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori juhtpartner on Viljandimaa arenduskeskus ning seda käivitatakse koos Jõgeva- ja Järvamaa arenduskeskusega. Samuti tehakse koostööd TÜ Viljnadi kultuuriakadeemiaga, Kesk-Eesti kutseõppeasutustega, Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuse ja Tehnopoliga.

Hetkel on võimalik kandideerida Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori juhiks, töökuulutuse leiab siit.  

Allikas: Sihtasutus Järvamaa

#koostöö #õppimine #rahvusvaheline
Elmar Gams

Kolme rektori stipendiumi konkursi võitis Tartu Ülikooli doktorant

#koostöö #kultuur
Moekool Moepööre - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemia käivitab partneritega Ida-Virumaal moekooli

#koostöö
Annetuskampaania Ukraina heaks - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemia kogub taas ukrainlastele villaseid esemeid