Maanus Kullamaa

Arheoloogia aastakiri Tutulus pälvis peapreemia teaduse populariseerimise eest trükisõnas

Reedel, 11. novembril anti Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni konverentsil kätte Eesti teaduse populariseerimise auhinnad.

Peapreemia kategoorias „Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõna abil“ pälvis Eesti arheoloogia aastakiri Tutulus, peatoimetaja Heiki Valk. Ajakiri vahendab kõige värskemaid mineviku tõlgendusi ja näitab, kuidas on võimalik tänapäevaste meetoditega saada uut ja huvitavat teavet kunagi elanud inimeste eluviiside, toidu, välimuse, haiguste, oskuste, elukeskkonna ja palju muu kohta.

Samuti tunneme uhkust teise peapreemia üle, mille pälvis viikingiaegsetest laevmatustest kõnelev dokumentaalsari „Salme viikingid“, režissöör Liis Lindmaa kategoorias „Teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest audiovisuaalse ja elektroonilise meedia abil“. Dokumentaalsarja valmimisse on oma panuse andnud ka mõned meie arheoloogid.

Loe lähemalt siit.

Tutvu juba väljaantud aastakirjadega siin.

#kestlikkus #teadus #ülikoolist
peahoone

Tartu Ülikooli kestliku arengu keskus hõlbustab teadusaladevahelist koostööd

#teadus #ühiskonnale
22 indiviidiga tohutu massihaud, kus oli 21 imikut ja üks naine

Doktoritöö: Eesti keskaegne linnalaps sõi nagu väike täiskasvanu

#teadus

Ekaterina Iaschuk kaitseb doktoritööd „Творчество М.Н. Загоскина в процессе формирования русской национальной идеологии“

19. detsembril kell 14.15 kaitseb Ekaterina Iaschuk doktoritööd „Творчество М.Н. Загоскина в процессе формирования русской национальной идеологии".