Karin Rannaäär

Roland Karo: HUMA sügiskool annab tudengitele väärtusliku teaduskonverentsil osalemise kogemuse

24.–25. novembril toimus Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses humanitaarteaduste magistrikooli sügiskool (HUMA). Juba seitsmendat korda toimuva tudengikonverentsi kohta jagab usuteaduskonna blogis muljeid ka instituudi juhataja ja süstemaatilise teoloogia lektor Roland Karo.

HUMA üheks eesmärgiks on anda sügiskoolis ettekandega üles astuvale tudengile teaduskonverentsil osalemise kogemus. Karo arvates on eriti kasulik kogemus sellest, kuidas mahutada oma ideed 15+15 formaati - 15 minutit oma ideede tutvustamiseks ja 15 minutit küsimusteks-vastusteks. Ta lisab: „Olin vaimustuses mitme noore ettekandja suurepärasest esitlusoskusest ning võimest oma väga erinevatelt erialadelt pärinevaid teadmisi täpselt, selgelt ja kiiresti sõnastada. Tegelikult just selle harjutamine ongi konverentsi eesmärk – kuna ka lõputöö kaitsmisel on ajaraam väga rangelt paigas.“

Samuti illustreerib Karo arvates ettekannetele järgnev viljakas diskussioon erinevate erialade õppejõudude ja tudengite vahel kenasti HUMA sügiskooli üht suurimat väärtust: lõpetada kavatsevad üliõpilased saavad laia spektriga tagasiside oma lõputööga seotud ideedele. „Kuna konverents toimub novembris, jätab see kevadel lõpetada soovijale piisavalt aega kraaditöös soovitatud parandusi teha,“ nendib Karo.

Karo arvates võiks järgnevatel aastatel tudengikonverentsil osalemine muuta tungivalt soovituslikuks eriti neile magistrantidele, kes plaanivad õpinguid jätkata doktorantuuris. Samas soovitab Karo konverentsil ettekandega osaleda kõikidel magistrantidel, et „seal oma tiibade kandvust testida!“

Roland Karo pikemat mõtisklust HUMA sügiskoolist saab lugeda usuteaduskonna blogist.

Doktoritöö

Rodolfo Basile kaitseb doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”

tudengid

Keeleteaduse magistriõppe infotund 9. mail