Autor:
Andres Tennus

Vaata uuesti: Tartu kõrgkoolid tutvustavad Kultuurikatlas tudengilinna õppimisvõimalusi

Kolmapäeval, 25. jaanuaril kl 9–14 toimub Tallinnas Kultuurikatlas kõrghariduspäev „Õpi Tartus!“, kus kuus Tartu kõrgkooli tutvustavad oma õppimisvõimalusi. Peetakse konverentsi, avatud on messiala ja osaleda saab töötubades. Vaata videot kõrghariduspäevast Postimehe portaalis. 

Sisutiheda päeva jooksul saab tutvuda Tartu Ülikooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Eesti Maaülikooli, Kaitseväe Akadeemia, Eesti Lennuakadeemia ja Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas erialade ning sisseastumistingimustega.

Kõrghariduspäeva projektijuhi Karin Vahtre sõnul toob „Õpi Tartus!“ tudengilinna üheks päevaks Kultuurikatlasse. „Gümnaasiumilõpetajatel seisab peagi ees keeruline valik, kus ja mida edasi õppida. Et kaalukate tulevikuotsuste langetamist lihtsustada, korraldavad kuus Tartu kõrgkooli Tallinnas taas ühise kõrghariduspäeva, kus gümnasistid saavad oma olulisi küsimusi küsida otse tudengitelt ja erialade esindajatelt. Eriti suur rõõm on seepärast, et üle mitme aasta saame näost näkku kohtuda. See annab noortele inspiratsiooni kogumise kõrval võimaluse ka teiste noorte ja vilistlastega suhelda,“ ütles Vahtre. 

Päeva keskmes on konverents, kus noori innustavad oma ala asjatundjad. Aruteluringides jagavad nii esmakursuslased kui ka vilistlased kogemusi ja nõuandeid selle kohta, kuidas eriala valida ning hiljem erialane töö leida. Räägime ka sellest, mida tudengielu peale õppimise veel tähendab. Kõrghariduspäeva juhib noor ja andekas tudeng, „Rakett 69“ võitja, saatejuht ja estcuber Karl Vilhelm Valter. 

Konverentsil pööratakse erilist tähelepanu kestlikkusteemadele, mille üle arutlevad Euroopa kultuuripealinna temaatikaga tegeleva sihtasutuse Tartu 2024 programmiliini „Elu ja keskkond“ juht Triin Pikk, Tartu Ülikooli vabade kunstide professor, moe-, filmi- ja teatrikunstnik Reet Aus ning Eesti Maaülikooli teadur ja rohelise ülikooli strateegia juht Sille Rebane. 

Kaasahaaravates töötubades saavad gümnasistid tutvuda erialade sisuga ja katsetada nende sobivust. Muu hulgas saab Tartu Ülikooli töötubades põhjalikumalt teada, kuidas toimivad TikToki algoritmid, ja võtta osa robotite võistlusest. Eesti Maaülikooli töötoas saab uurida, kuidas lugeda loomade kehakeelt, ja Eesti Lennuakadeemia töötoas võrreldakse tuntud filmide lennustseene reaalsusega. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased korraldavad kaks töötuba: neist esimeses kutsutakse osalejaid sarjast „Grey anatoomia“ inspireeritud operatsioonisaali ja teises pakutakse võimalust tunda end 80-aastasena. Kaitseväe Akadeemia kadetid räägivad ohvitseri tööelust ja seiklustest ning Kõrgema Kunstikooli Pallas töötoas saab modelli poose jälgides kiirvisandamist katsetada. 

Messialal saab koguda väärt infot Tartu kuue kõrgkooli kohta ning vestelda üliõpilaste ja töötajatega. Lisaks pakuvad Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli karjäärinõustajad kõrghariduspäeva jooksul individuaalset karjäärikiirabi. 

Menukas kõrghariduspäev „Õpi Tartus!“ toimub juba kaheksandat korda ja üle kahe aasta kohtutakse tänavu Kultuurikatlas kohapeal. Üritus on kõikidele registreerunutele tasuta. Rohkem teavet ning registreerumislingi konverentsile ja töötubadesse leiab ürituse veebilehelt

Kõrghariduspäev "Õpi Tartus!"

TÜ peahoone

Algas sisseastumine Tartu Ülikooli eestikeelsesse esimese astme õppesse

tudengid koridoris

Doktoriõppe põhivastuvõtt lõpeb 15. juunil

Eesti otsib sind, tulevane õpetaja! Õpi õpetajaks Tartu Ülikoolis.

Seitse küsimust, mis võivad õpetajakoolitusse kandideerijal tekkida