Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemia kogub taas ukrainlastele villaseid esemeid

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kogub taas ukrainlaste abistamiseks villaseid esemeid: sokke, salle, kindaid, mütse, kampsuneid. Annetusi kogutakse TÜ VKA peamajas ning TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppehoones kuni 2023. aasta veebruari lõpuni.

MTÜ Slava Ukraini sõnul on abivajadus villaste esemete järele Ida-Ukrainas on osutunud väga suureks, sest rinde lähedal asuvastes piirkondades on inimesed sunnitud elama külmades ja rõsketes keldrites, kus rünnakute eest varjuda. "Oleme näinud, et Ukraina inimestel on lisaks abipakkidele väga hea meel saada just villaseid esemeid – tihtipeale on paar sooje sokke, kindaid või hea sall üks väheseid asju, mis keldris elades sooja pakub," kirjutas Slava Ukraini oma Facebooki posituses.

Lisaks villastele esemetele (erinevates suurustes sokkidele, sallidele, kinnastele, mütsidele ja kampsunitele) on väga oodatud ka thermopadid – ühekordsed õhuga kokkupuutel aktiveeruvad soojendajad, mis aitavad sooja pakkuda näiteks kätele või jalgadele. 

Annetusi saab tuua kuni veebruari lõpuni

  • TÜ VKA peamaja administraatori juurde (Posti 1, Viljandi) ja 
  • TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppehoone fuajeesse (Jakobi 2, Tartu) (annetuskast on olemas alates esmaspäevast, 30. jaanuarist!).

Kogutud esemed viib kultuuriakadeemia Slava Ukraini kätte, kes toimetab need rindele.

#koostöö #õppimine #rahvusvaheline
Elmar Gams

Kolme rektori stipendiumi konkursi võitis Tartu Ülikooli doktorant

#koostöö #kultuur
Moekool Moepööre - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemia käivitab partneritega Ida-Virumaal moekooli

#koostöö
Praktikamess

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna praktika- ja töömess