Immanuel Kanti 300. sünniaastapäev Tartu Ülikoolis

Reedel, 5. aprillil kell 16.15 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis filosoof Immanuel Kanti 300. sünniaastapäeva puhul näitus „Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani“, mis juhatab sisse kuu aega kestva loengusarja. Lisaks saab 13. aprillil osaleda Filosoofipäeval, kus kõneldakse filosoofia ja teatri suhetest ning 2.–4. mail toimub rahvusvaheline konverents „Autonoomia arhiiv. Immanuel Kant Baltimaades“.
04.04.2024

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond

Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond on juhtiv humanitaarteaduste uurimiskeskus Eestis, millel lasub eriline vastutus nii rahvusteaduste hoidmisel ja arendamisel kui ka maailma keelte ja kultuuride õpetamisel. Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond koondab enda alla ajaloo- ja arheoloogia instituudi, eesti ja üldkeeleteaduse instituudi, filosoofia ja semiootika instituudi, kultuuriteaduste instituudi, maailma keelte ja kultuuride instituudi, usuteaduskonna ning Viljandi kultuuriakadeemia.

Instituutide kontaktid

Valdkonna tööd juhib dekaan, kellele määratud ülesandeid aitab ellu viia dekanaat. Dekanaadis tegeletakse peamiselt valdkonna õppe- ja teadustöö koordineerimisega ning täidetakse erinevaid administratiivseid ja arendusülesandeid.

Dekanaadi kontaktid
#rahvusvaheline #teadus #tunnustamine #uudis
Äsja avaldati QS World University Rankings by Subject tulemused, kus Tartu Ülikooli erialadest saavutas eriti silmapaistva tulemuse keeleteadus.
17.04.2024
#teaduskool #kooliõpilasele #õpetamine #ühiskonnale #uudis
Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule, kus esineb Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel.
17.04.2024
#koostöö #rahvusvaheline #teadus #uudis
Konverentsi peaesinejateks on Anindita Banerjee (Cornelli Ülikool), Bogi Takács Perelmutter (Kansase Ülikool) ning Meelis Friedenthal (Tartu Ülikool).
17.04.2024
#vilistlaste kokkutulek #uudis
Semiootikute kogunemine toimub 17. mail. Päeval saame kohtuda praeguses osakonnas Jakobi 2, III korrusel ning kell 17 algab semiootiline jalutuskäik läbi oluliste kohtade, et jõuda kella 18ks Tartu Saksa Kultuuri Instituuti koos aega veetma.
08.04.2024
Peahoone (A.Tennus)

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond

Avalduse vormi allkirjastamine

Avalduste vormid

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekanaadi ruumid

Kui vajad abi

Töö arheoloogia laboris

Praktika