Vilistlase lugu. Anne Veesaar: unistustel pole aegumistähtaega

Aprillis vestis Lauri Räppile oma õpingutest ja seiklustest näitleja Anne Veesaar.
24.04.2024

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond

Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond on juhtiv humanitaarteaduste uurimiskeskus Eestis, millel lasub eriline vastutus nii rahvusteaduste hoidmisel ja arendamisel kui ka maailma keelte ja kultuuride õpetamisel. Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond koondab enda alla ajaloo- ja arheoloogia instituudi, eesti ja üldkeeleteaduse instituudi, filosoofia ja semiootika instituudi, kultuuriteaduste instituudi, maailma keelte ja kultuuride instituudi, usuteaduskonna ning Viljandi kultuuriakadeemia.

Instituutide kontaktid

Valdkonna tööd juhib dekaan, kellele määratud ülesandeid aitab ellu viia dekanaat. Dekanaadis tegeletakse peamiselt valdkonna õppe- ja teadustöö koordineerimisega ning täidetakse erinevaid administratiivseid ja arendusülesandeid.

Dekanaadi kontaktid
#kestlikkus #ühiskonnale #uudis
Viimase rahvaloenduse andmetel räägitakse Eestis emakeelena 243 keelt, seega on meil palju inimesi, kelle joaks on eesti keel teine keel. Õppijat saab kõige paremini toetada temaga avatult suheldes.
23.05.2024
#rahvusvaheline #teadus #uudis #ajaveeb
8.- 11. mail 2024 toimus Tartu Ülikoolis rahvusvaheline konverents „Metodoloogiad ja ideoloogiad religioonidevahelises suhtlemises: sildade ehitamine multipolaarses maailmas“. Konverentsi korraldas Usuteaduskond koostöös Euroopa Interkultuurilise Teoloogia ja Interreligioossete Uuringute Ühendusega (ESITIS).
#rahvusvaheline #pressiteade
29. mail külastab riigivisiidi käigus Tartu Ülikooli Soome president Alexander Stubb, kes peab kl 10.15–11.00 ülikooli aulas loengu teemal „World Order After 2022“ („Maailmakord pärast 2022. aastat“).
#tudengile #uudis
Kolmenädalane ööraamatukogu alustab sel kevadel 20. mail ja kestab 7. juunini. Koos üliõpilasesindusega korraldatud ööraamatukogu on tudengitele...
Peahoone (A.Tennus)

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond