Skip to main content
Foto:
Tartu Ülikooli eetikakeskus

Põnev loengusari toob teaduse kuulajani lõunaeesti keeles

Tartu Maailmaülikooli raames tehtav sari „Tiidüsjutt“ pakub huvilistele kuulamiseks hulga loenguid teadusteemadel – nii Lõuna-Eesti rahvastest, psühholoogiast kui koroonaviirusest.

„Tiidüsjutt“ on lõunaeestikeelne (tartu, mulgi, võro, seto) populaarteaduslik loengusari, mille esimesed loengud on nüüd huvilistele kuulatavad. Sarja tehakse Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva projekti Tartu Maailmaülikool tegemiste raames, mida veab TÜ eetikakeskus.

„Need loengud aitavad otsida ja luua kontakte Lõuna-Eesti piirkonnas ning tutvustada kogukondadele teadustööde tulemusi,“ selgitab Triinu Laan, eetikakeskuse projektijuht, „Nii panustab Tartu Ülikool nende keelte kestlikkusse.“

Esimese loengu tartu keelest ja tartu keeles pidas eesti keele ajaloo ja murrete professor Karl Pajusalu. Teises loengus räägib lõunaeesti keele ja kultuuri lektor Sulev Iva võro keeles lõunaeesti keeltest ja rahvastest.

„Kokkulepped loengu pidamiseks on tehtud veel mitmete teadlastega, seega oodata on loenguid psühholoogiast, koroonaviirusest, farmaatsiast, atmosfäärifüüsikast ja eetikast,“ ütleb Laan ning lisab, et peagi saab avalikuks ka Viljandi Kultuuriakadeemia projektikoordinaatori Marit Külvi tartukeelne loeng Lõuna-Eesti vanemast sünnipärimusest.

20–30-minutilised loengud on kuulamiseks väljas veebilehel http://www.helyait.ee/tiidusjutt

Tartu Maailmaülikool on kogukonnaakadeemia tüüpi ürituste sari, kus kohtuvad Lõuna-Eesti aktiivsed kogukonnad ja teadlased, et vahetada kogemusi, otsida üleilmsetele probleemidele kohapealseid lahendusi ja vastupidi. Tartu Maailmaülikool on ametlik osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Päisefoto: TÜ eetikakeskus
 

Tiidüsjuttu kuulama!

Klõpsa siia
#kultuur #ühiskonnale
Pärtel Piirimäe (foto: A.Tennus)

Pärtel Piirimäe: globaalsete probleemide lahendamine nõuab humanitaarteadlaste panust

Jaga
12.08.2022
#kultuur #ühiskonnale

Vabade kunstide professuur 30

2022/23 õppeaastal tähistab Tartu Ülikool vabade kunstide professuuri 30. juubeliaastat mitmesuguste põnevate sündmustega.
Jaga
09.08.2022
#ühiskonnale
inimene

Ettekanne Islamieelse Araabia poolsaare ajaloost kirjutistes

Jaga
09.08.2022