Kutsume semiootika huvilisi 22. aprillil kell 17 raamatusalongi Jakobi 2-336, kus Kalevi Kull ja Ekaterina Velmezova räägivad oma raamatust „Sphere of Understanding: Tartu Dialogues with Semioticians“.
ETV kultuurisaate „Plekktrumm“ viimane osa oli pühendatud „raamatute raamatule“ – Piiblile. Saates oli külas Tartu Ülikooli usuteaduskonna teoloogia nooremteadur Rahel Toomik, kellega Joonas Hellerma vestles äsja alanud piiblitõlkeprojektist, selle keelelisest ja kultuurilisest tähendusest ning Toomiku teekonnast piiblitõlkijaks saamisel.
Eesti hädaabikõnedes tekib enim segadust asukoha määramisel. Näiteks näeb helistaja ümbrust ruumiliselt, päästekorraldaja aga kahemõõtmelisel kaardil, osutab Tartu Ülikooli doktoritöö.
Tartu Ülikooli kirjastuselt on ilmunud kaks uut köidet kogumikusarjas „Mitut usku Eesti“. Sarja kuues raamat „Mitut usku Eesti VI. Tervis“ keskendub tervise, religiooni ja uskumuste kokkupuutepunktidele, seitsmes köide „Mitut usku Eesti VII. Loodus“ aga looduse ja religioossuse seostele.
28. aprillil kell 16.15 kaitseb Amir Vasheghanifarahani religiooniuuringute erialal doktoritööd „Poetical Features of the Peshitta Psalter: A Comparative Study of the Hebrew and Syriac Psalms“ („Pešitta psalmide poeetilised tunnusjooned: heebrea ja süüria psalmide võrdlev analüüs“).
Tiia Kõnnussaare (kirjanikunimega Tia Navi) ja Kadri Simmi väike väärtuste- ja filosoofiaraamat „Mis on sulle kallis?“ valiti Bologna lasteraamatumessi raames eesti lastekirjanduse 25 pärli hulka.
Esmaspäeval, 14. aprillil kell 16.15 toimub Tartu Ülikooli Philosophicumis (Jakobi 2-336) eestikeelne kollokvium, mis käsitleb Nietzsche suhtumist antiikfilosoofiasse, keskendudes tema sofistide käsitlusele ning vastandades seda nii kaasaegsete kui ka varasemate filosoofide hinnangutele.