Jaana Ratas

Ilmunud on 2022. aasta Tutulus

Ilmunud on Eesti arheoloogiaajakirja Tutulus 2022. aasta number, üldjärjestuses üheteistkümnes.

Jutuks tulevad Eesti Arheoloogide Liidu loomine ja selle tagamaad, Tallinna Lootsi tänava keskaegne laevavrakk, muinasaegsed tuleriidad, kiviaegse asulakoha uurimine Karjala kannase piiril, Eesti vanimad ehtenõelad, haruldane aare Mõdrikult Virumaal, matused Niguliste kirikus, haiged lapsed varauusaegse Tallinna eeslinnas, Eesti vanimad kalkunid ja vigane koer Otepäält, lohukivid eesti kohapärimuses, lennukivrakk Väinameres ning õpilaste arheoloogiapäev Vihil Viljandimaal. Muinasrõivastuse plokis on juttu 12.–13. sajandi naiserõivastest – peploskleitidest ja saare naiste toonasest moest, samuti Siksälä keskaegse naisekuue rekonstruktsioonist. Raualood käsitlevad keskaegset sepatööd Tarvastu linnuses ja Tartus Lossi tänaval, samuti keskaegse Liivimaa raua päritolu. Meenutatakse paljude arheoloogide õpetajat Vilma Trummalit.

Numbris on ka iga-aastaste välitööde lühiülevaated, filmiarvustuse ja uue raamatu tutvustus. On ka piltmõisatus: kes jooksid Viljandi ordulinnuse põletamata savist toortellistel?

Uus Tutulus on kaubanduskettide ajakirjalettidel müügil alates 14. jaanuarist, müügipunktidega saab tutvuda kodulehel

Tutulust saab osta ka Jakobi 2 valvelauast (4 eurot/tk). Tutulust saab ka tellida.

#teadus
kuvatõmmis projekti Väike Nirvana videost

Värske teadus: Eesti rahva juurtest, sotsiaalmeedia mõjust, valuhirmu leevendamisest ja uudsest haavandite ravist

#ühiskonnale
Võistkondlik 24 h Vikipeedia artiklivõistlus 2019. aasta sügisel Tartus. Võitjavõistkond.

Üliõpilased on oodatud osalema Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistlusel

#teadus
Kujundus Acta Semiotica Estica ajakirjale, kus on Juri Lotmani joonistus iseendast

Ilmunud on Acta Semiotica Estica XIX