Go Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

4.–5. oktoobrini 2024 toimub Leedus Vilniuse Ülikoolis rahvusvaheline üliõpilaskonverents „Bridges in the Baltics“, kuhu on oodatud kõikide Balti riikide, sealhulgas Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased ning doktorandid. Konverentsiteese saab saata 1. juulini.

Konverentsile on oodatud 20-minutilised ettekanded, kus käsitletakse mõnda järgmistest Balti riikide ühiskonna ja kultuuri aspektidest:

•    keel ja kirjandus;
•    ajalugu, folkloor ja kultuur;
•    kunst, film ja muusika;
•    kultuuri-, biograafilised ja soouuringud;
•    kaasaegne tehnoloogia ja innovatsioon Balti riikides;
•    poliitilised ja sotsiaalsed arengusuundumused Balti riikides.

Konverentsi ettekanded võivad olla eesti, läti, leedu või inglise keeles, aga ettekannete teesid ja slaidid tuleb koostada inglise keeles. Teeside pikkus on kuni 1000 tähemärki ja need tuleb esitada hiljemalt 1. juuliks 2024 registreerumisvormi kaudu.

Osalemine on tasuta. Kinnitus osalemise kohta saadetakse 10. juuliks 2024.

Alates 2013. aastast toimuva konverentsi eesmärk on tuua kokku üliõpilased, kes keskenduvad õppe- ja uurimistöös mõne Balti riigi keelele või kultuurile, anda neile võimalus kohtuda mõttekaaslastega teistest riikidest ja ülikoolidest ning tutvustada oma akadeemilisi töid ja huve. Lisateavet leiab konverentsi kodulehelt.

Doktorandid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna talvekoolis 2024

Esmakordselt avatakse vastuvõtt humanitaarteaduste erialadidaktika doktoriõppe kohale

Writing

Lõputööde kirjutajad saavad tuge eesti ja üldkeeleteaduse instituudist