Andres Tennus

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast tunnustati Tartu Ülikooli teenetemärgiga 16 inimest

Tartu Ülikooli senat otsustas 27. oktoobril Tartu Ülikooli teenetemärkide saajaid. Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast anti tunnustus 16 inimesele.

Johan Skytte medaliga otsustati autasustada Riigikogu liiget ja Tartu Ülikooli praktilise filosoofia professorit Margit Sutropit.

Johan Skytte medaliga tunnustatakse riigi- või ühiskonnategelast, kes on aidanud Tartu Ülikooli senati hinnangul viimastel aastatel silmapaistvalt kaasa Tartu Ülikooli ja Eesti kõrghariduse arengule. Margit Sutrop on aastate jooksul osalenud aktiivselt ülikooli komisjonide, senati, nõukogu ja oma valdkonna tegevuses. Tänu temale on Tartu Ülikool praktilise eetika vallas kõrgel tasemel. Margit Sutrop on suunanud ühiskonnas selleteemalist avalikku arutelu nii üld- ja kõrghariduse tasandil kui ka muuseumides, meditsiiniasutustes, kaitsevaldkonnas ning mujal.

Tartu Ülikooli medal omistati eesti ja leedu keele nooremlektorile Tiina Kattelile, kultuuriteaduste instituudi õppekorralduse spetsialistile Ene Paldrele, kes korraldab vabade kunstide professuuri tegevust ja endisele üliõpilaskonna esimehele, nüüdsele Viljandi kultuuriakadeemia arendusjuhile Katariina Sofia Pätsile.

Tartu Ülikooli aumärgi pälvisid

ajaloo ja arheoloogia instituudi õppekorralduse spetsialist Aasa Saavaste ja arheoloogia kaasprofessor Mari Tõrv, maailma keelte ja kultuuride instituudi vene kirjanduse kaasprofessor Roman Leibov, saksa keele õpetaja Katrin Saar ning klassikalise filoloogia lektor, kirjastuse peatoimetaja Ivo Volt, kultuuriteaduste instituudi eesti kirjanduse kaasprofessor Jaak Tomberg ja etnoloogia kaasprofessor Laur Vallikivi, Viljandi kultuuriakadeemia teatridekoratsiooni lektor Eve Komissarov ja raamatukogu juhataja Ene Trallmann, samuti kirikuloo kaasprofessor Priit Rohtmets, praktilise filosoofia kaasprofessor Kadri Simm ning eesti foneetika kaasprofessor Pire Teras.

Rektor annab ülikooli teenetemärgid pidulikult üle 24. novembril kell 16 Tartu Ülikooli aulas.

täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteaduse eriala on maailma 200 parima hulgas