Pixabay

Orientalist Märt Läänemets idateadustest ja Hiinast

Orientalist Märt Läänemets on aastakümneid uurinud Aasia, eelkõige hiina mõttelugu, avaldanud tõlkeid nii hiina kui sanskriti keelest ning kirjutanud mitmeid arvamusartikleid Hiina tänasest poliitikast. Ühtlasi töötas ta aastaid Tartu Ülikoolis sinoloogia teaduri, hiljem orientalistikakeskuse dotsendi ja juhatajana.

Intervjuus Mart Tšernjukile räägib Märt Läänemets nii enda nägemusest idateaduste õpetamisest Eestis, kogemustest Hiinas külastatud teaduskonverentsidelt kui ka budismi ja konfutsianismi filosoofiast. Kultuurilehes Sirp ilmunud intervjuud saab täismahus lugeda siit.

#kultuur #ühiskonnale
Pärtel Piirimäe (foto: A.Tennus)

Pärtel Piirimäe: globaalsete probleemide lahendamine nõuab humanitaarteadlaste panust

12.08.2022
#kultuur #ühiskonnale

Vabade kunstide professuur 30

2022/23 õppeaastal tähistab Tartu Ülikool vabade kunstide professuuri 30. juubeliaastat mitmesuguste põnevate sündmustega.
09.08.2022
#kultuur