Foto:
Pexels

2. detsembril toimub VIII mitmeteaduslik eesti teaduskeele konverents

2. detsembril korraldab Tallinna Ülikooli teaduskeelekeskus VIII mitmeteadusliku eesti teaduskeele konverentsi. TÜ-st esinevad ettekannetega Raili Lass, Helena Lemendik ja Kerttu Rozenvalde. 

Tänavusel konverentsil käsitletakse keelelist õiglust mitmekeelses ülikoolis, mitme valdkonna terminivara tarvitust, korrastust ja arendust, Eesti ülikoolide doktorandide keelehoiakuid ja -muresid ning teadustekstide tõlkimist. Ettekandeid peavad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kaitseväe Akadeemia, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ning Tartu Ülikooli teadlased ja õppejõud.

Konverentsile oodatakse kõrgkoolide ja teadusasutuste teadlasi, õppejõude, üliõpilasi, teadustekstide eestindajaid ja toimetajaid ning kõiki täppiskeelsest teadusest huvitatuid.

Vaata konverentsi kava ning ettekannete lühitutvustusi. Konverents toimub Tallinna Ülikooli Mare-hoone Tallinna saalis (Uus-Sadama 5, Tallinn) ja osalemine on tasuta. Registreeruda palutakse hiljemalt 28. novembril konverentsi veebilehel registreerimisvormi kaudu.

Jälgi konverentsi otseülekandena siit.

#teadus #ühiskonnale
22 indiviidiga tohutu massihaud, kus oli 21 imikut ja üks naine

Doktoritöö: Eesti keskaegne linnalaps sõi nagu väike täiskasvanu

#ühiskonnale
Birute-Klaas-Lang

Professor Birute Klaas-Lang: keelekonflikte aitab lahendada parem selgitustöö