Autor:
Andres Tennus

Tartu Ülikooli lahtiste uste päeval osales rekordarv noori

Neljapäeval, 29. veebruaril toimus ülikooli raamatukogus ja üle terve Tartu linna Tartu Ülikooli lahtiste uste päev, millest võttis sel aastal osa rohkem kui 1700 Eesti noort.

Lahtise uste päev algas Tartu Ülikooli raamatukogus infomessiga, kus huvilistel oli võimalik tutvuda õppekavade ja ülikoolieluga. Messil osalejatele andsid teadliku erialavaliku toetamiseks personaalset nõu Tartu Ülikooli nõustamiskeskuse karjäärinõustajad

Üliõpilaskonna esimees Renar Kihho sõnul on lahtiste uste päev kõige õigem aeg huvipakkuva valdkonna ja õpikeskkonnaga tutvumiseks ning erialavalikus kindluse saamiseks. „See on õige päev, kus igat võimalust küsimiseks ja uudistamiseks ära kasutada, et teha kindel valik õpinguteks Tartu Ülikoolis!“ lisas Kihho.

Messiga samal ajal toimus raamatukogus konverents, mille avasõnades kutsus rektor professor Toomas Asser noori alustama õpinguid Tartus ning rääkis muu hulgas muudatustest, mis tulevasi õppureid võrreldes eelmistel aastatel sisseastunutega ees ootavad. „Eeloleval õppeaastal muutuvad mitmendat korda samal õppeastmel tasuta õppimise tingimused. Valikut tehes tuleb mõelda, et otsus ei oleks langetatud uisapäisa,“ soovitas rektor erialavalikut hoolega kaaluda. 

Pärast rektori kõnet jagasid üliõpilased aruteluringis oma õpikogemusi. Kõlama jäi mõte, et raskustega toimetulekuks on tarvis hoida siht silme ees ja tuletada endale aeg-ajalt meelde, miks on ülikooli tuldud. Samuti soovitasid tudengid leida aega hobidega tegelemiseks ja osaleda üliõpilasorganisatsioonide töös, et oma emotsioone välja elada ning ülikooliaega rikastada. 

See on õige päev, kus igat võimalust küsimiseks ja uudistamiseks ära kasutada, et teha kindel valik õpinguteks Tartu Ülikoolis!

Renar Kihho, üliõpilaskonna esimees

Üliõpilaste järel said sõna vilistlased, kes rääkisid, kuidas nad erialavalikuni jõudsid ja mida on Tartu Ülikoolis õppimine neile andnud. Esile toodi ülikoolist kaasa saadud laiapõhjalisi teadmisi, korrastatud mõtlemist, suurenenud teadmistejanu ja paremaid õpioskusi, aga ka häid sõpru ning väärtuslikke sidemeid. 

Lõpetuseks jagas vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma noortele viis soovitust sujuvamaks kandideerimiseks: tutvu õppimisvõimalustega, tee selgeks tähtajad, uuri vastuvõtutingimusi, veendu kandideerimiseks vajaliku ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID olemasolus, tegutse ja küsi nõu. 

Lahtiste uste päeva teises pooles toimus õppehoonetes enam kui 70 õppekavade infotundi ja töötuba, kus oli võimalik katsetada erialade sobivust ning avastada uusi õppimissuundi. Päeva jooksul said huvilised tutvuda ka ühiselamutega ja külastada peahoonet. 

Lahtiste uste päeva konverentsiosa saab järele vaadata UTTV-s.

Jakobi 2 õppehoone

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond hoiab kõrget kohta rahvusvahelises edetabelis

LUP22

Mille põhjal teha teadlik erialavalik?

Üliõpilased

Võõrkeelsesse magistriõppesse astumise avaldusi saab esitada 15. märtsi südaööni