Skip to main content
Foto:
Valju Aloel

Tartu Ülikooli rektori karika golfiturniir toimub juba 27. augustil

Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser kutsub kõiki golfihuvilisi rektori karika golfiturniirile, mis toimub 27. augustil rahvusvaheliselt tunnustatud Pärnu Bay Golf Linksi väljakul. Tänavune turniir on juba kaheteistkümnes.

Esialgu vaid Tartu Ülikooli töötajatele, vilistlastele ja üliõpilastele mõeldud üritusele on alates 2014. aastast oodatud kõik, kes peavad ülikooli oluliseks ja naudivad golfi. Rektor Toomas Asseri sõnul on turniir hea võimalus luua ja hoida sidet vilistlaste ja koostööpartneritega. „Golfiturniir on juba aastaid midagi palju enamat kui ainult sportlik mõõduvõtt. See on värvikate ideede, uute tutvuste ja meeldivate taaskohtumiste paik,“ ütles ta. „Lisaks võistlusrõõmule pakub see ka väikest hingetõmbehetke enne uue akadeemilise aasta algust,“ sõnas rektor.

Kui esimesel aastal toimus turniir Niitväljal ja seejärel Otepääl, siis tänavu kohtuvad golfisõbrad teist korda taas Pärnumaal, kus rahvusvaheliselt tunnustatud mereäärne golfiväljak pakub peale mängurõõmu ka silmailu. „Turniir toimub suvepealinna külje all mere ääres, kust ei puudu lõõgastav saun, maitsev õhtusöök koos veiniga ja mõistagi põnevad kohtumised,“ märkis Tartu Ülikooli turundusspetsialist Karolin Ossip.

Sel aastal saab rektori karika golfiturniiril võistlustulle astuda 110 mängijat. Turniirile on võimalik registreeruda Golfboxi keskkonnas.

Golfiturniiri peaauhinnaks on Tartu Ülikool pannud välja võimaluse osaleda ühes ülikooli mikrokraadiprogrammis. Lisaks autasustatakse iga võistlusklassi kolme parimat mängijat, valdkondadevahelise võistluse võiduvõistkonda ja erivõistluste võitjaid. Loosimisele lähevad ka lisaauhinnad.

Pärnu Bay Golf Linksi golfiväljak asub Pärnu kesklinnast 10-minutilise autosõidu kaugusel. Liivase maapinnaga ehk nn links-tüüpi golfiväljaku vahelduvad vormid pakuvad põnevust nii algajale kui ka kogenud mängijale. Tänu omanäolistele radadele ja kaunile ümbrusele on Pärnu Bay Golf Linksi pärjatud arvukate tiitlitega. 2020. aastal nimetas golfiteenuste broneerimise keskkond Golfscape Pärnu Bay maailma saja parima golfiväljaku sekka ning golfiväljakute hindamise platvorm Top 100 Golf Courses Mandri-Euroopa esisajasse. Suurbritannia golfiajakiri National Club Golfer paigutas Pärnumaa väljaku 2020. aastal lausa 16. kohale Mandri-Euroopas. Maailma kõige prestiižikamas golfiauhinna programmis World Golf Awards kuulutati Pärnu Bay Golf Links aastatel 2016, 2017, 2019 ja 2020 Eesti parimaks golfiväljakuks.

Tartu Ülikooli rektori karika golfiturniiri toetavad GolfLife Shop, LUMI, Terminal Oil, Fast ja paljud teised.

#ülikoolist
Ülikooli peahoone

Valitsus kehtestas piirangud, mis puudutavad Venemaa kodanikest üliõpilasi

Jaga
03.08.2022
#ülikoolist
Peahoone pilt

Tartu Ülikool läbis institutsionaalse akrediteerimise

Jaga
18.07.2022
#ülikoolist
Tartu Ülikooli peahoone suvel lippudega vaade paremalt küljelt

Tartu Ülikool ootab kandideerima väliseesti külalisprofessori stipendiumile

Jaga
10.05.2022