Üleülikoolilised teaduskondade üliõpilaskogude valimised 9.-12. september

Kas sulle meeldiks osa saada millestki ajaloolisest? Millestki, mis muudab Tartu Ülikooli veel paremaks, kui ta täna on? Võimalusest üliõpilaste eest kõneledes ühisel jõul ja nõul ülikooli edasi viia? Ehk sobid just sina TÜK-1 missioonil osalema.
Sel sügisel toimuvad esimesed üleülikoolilised teaduskondade üliõpilaskogude (lühidalt TÜK) valimised. Üliõpilaskogu on teaduskonnapõhine esindusorgan, mille liikmed seisavad tudengite huvide eest eelkõige teaduskonna nõukogus, näiteks õppejõudude valimisi, üliõpilaste tagasiside arvestamist ja õppekavade kinnitamist puudutavates küsimustes. Nende töö tulemusena paraneb õppekvaliteet ja üliõpilaste heaolu.
Üliõpilaskogude võrgustik olid mitmeid aastaid ainult jutt ja unistus. Nüüd on ta loodud ning ootab oma ridadesse 51 hakkajat tudengit: 9 arsti-, 8 loodus- ja tehnoloogia-, 8 filosoogia-, 5 õigus-, 5 majandus-, 5 matemaatika-informaatika-, 5 sotsiaal- ja haridus-, 3 kehakultuuri- ning 3 usuteaduskonnas, vähemalt üks üliõpilane igalt õppeastmelt. Üliõpilasesindus hoolitseb selle eest, et uued esindajad tööks vajaliku koolituse ja toe saaksid.
Kandideerimiseks tuleb üliõpilasesindusse saata avaldus ja motivatsioonikiri. Tähtaeg kandideerimiseks on 8. september. Valimised toimuvad ÕIS-is ajavahemikus 9.-12. september.

Loe TÜKkide ja kandideerimise kohta lähemalt www.tyye.ut.ee/tyk

Lisainfo:

Külli Koort