Autor:
Johan Paul Hion

Välisõpingute ja välispraktika infopäev humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilastele

Välisõpingud annavad Sulle enesekindlust, kasvatavad iseseisvust ja mitmekesistavad Sinu akadeemilist kogemust. Välismaal õppinud tudengid toovad sageli välja veel ka unikaalse kogemuse teises kultuurikeskkonnas elamisest, uued tutvused ja põnevad keeleõppevõimalused. Paljud on leidnud välisõpingutel läbitud ainete või praktika kaudu oma tulevase erialase karjäärisuuna, luues endale unikaalse tööalase profiili.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna välisõpingute ja välispraktika infopäev toimub 14. novembril kell 14.15-15.45 ruumis Jakobi 2-114. Lisaks on veebi vahendusel kuulata üliõpilaste kogemuslugusid samal päeval algusega kell 18.00 ja 15. novembril algusega kell 16.00.

Palume end eelnevalt registreerida: https://forms.office.com/e/M7CeAQN5wc.

 

14. novembril 2023 ruumis Jakobi 2-114 

14.15-15.00

  • Välisõppe koordinaator Liina Käärst annab ülevaate välisõpingute võimalustest.

Tudengitel on võimalik õpirändesse suunduda Erasmus+ Euroopa õpirände raames,  ISEP-iga, partnerülikoolide kaudu, või näiteks kasutades erinevaid võrgustikke nagu AEN/MAUI/REARI-RJ. Kõigist neist võimalustest saad infotunnis aimu.

  • Ajaloo bakalaureuseõppe üliõpilase Anette-Mai Pirk-Birgi kogemuslugu.

Anette-Mai veetis oma vahetusaja Erasmus+ programmi kaudu Itaalias (Roomas) Sapienza ülikoolis. Ta räägib kohtumisel, kuidas Euroopa üks suurimaid ülikoole toimib, milline oli tema elu enne/seal/pärast, milline ESNi võrgustik seal on ning miks peaksid tudengid Erasmus+ programmist osa võtma kui vähegi saavad.  

15.00-15.45

  • Erasmuse välispraktika koordinaator Piret Saluveer tutvustab praktikavõimalusi välismaal.

Kas oled mõelnud praktika sooritamisest välismaal? Erasmus+ programmist on võimalik taotleda toetust just sellel eesmärgil. Räägime, kust alustada ja millega täpsemalt peaks praktikale minekul arvestama.

  • Semiootika doktorandi Auli Viidalepa kogemuslugu kolmes erinevas riigis ja ülikoolis: Palacký University Olomouc, ELTE (Budapest) ja Université Bordeaux Montaigne.

 

Veebis

14. novembril 2023 

18.00-18.30

  • Religiooniuuringute ja teoloogia õppekava magistrant Gerda Kiik jagab oma kogemusi õpingutest Oslo Ülikoolis. NB! Osalemislink saadetakse registreeritud osalejatele!

Veebis

15.novembril 2023

16.00-16.30

  • Ajaloo bakalureuseõppe üliõpilane Eliise Marie Nõgel räägib, kuidas on olla üliõpilane või sooritada praktikat Jaapanis, Itaalias või Suurbritannias. NB! Osalemislink saadetakse registreeritud osalejatele!

 

Välismaal õppimise kohta saad rohkem infot ka ülikooli kodulehelt: https://ut.ee/et/sisu/valismaale-oppima-praktikale-voi-suvekooli.

Ootame Sind oma võimalustega 14. ja 15. novembril tutvuma!

Writing

Lõputööde kirjutajad saavad tuge eesti ja üldkeeleteaduse instituudist

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

tudengid

Keeleteaduse magistriõppe infotund 9. mail