Autor:
Maritta Anton

Sügisel alustab taas “Loovettevõtja” mikrokraadiprogramm

15. septembril 2022 saab alguse TÜ Viljandi kultuuriakadeemia “Loovettevõtja” mikrokraadiprogramm. Teist aastat toimuv kursus ootab osalema kõiki, kel soov lisaks loovusele ettevõtluskompetentsi omandada.

"Loovettevõtja" mikrokraadiprogrammi käigus saavad osalejad teadmised ja praktilised oskused äriplaani kavandamiseks ja elluviimiseks ning lisaks ka hindamatu meeskonnatöö kogemuse. Programm koosneb kahest ainest – "Loovettevõtja baaskursus" ja "Loovettevõtja baaskursuse praktika" –, mis läbitakse ühe õppeaasta jooksul. Seejärel on võimalik kandideerida suvekuudel toimuvasse inkubatsiooniprogrammi, kus saab oma ideed mentorite ja rahastuse toel edasi arendada. Spetsiaalselt mikrokraadiprogrammi jaoks on salvestatud ka paarkümmend põnevat persoonilugu Eesti juhtivate loovettevõtjatega, kes jagavad avameelselt enda läbikukkumisi ja õnnestumisi.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktori ja loovettevõtja mikrokraadiprogrammi eestvedaja Juko-Mart Kõlari hinnangul näitas mikrokraadiprogrammi pilootaasta, et uudne ettevõtluse õpetamise formaat töötab hästi. "Eelmise aasta mikrokraadiprogrammis jõudis lõppesitluseni mitu põnevat ideed. Nende seast valisime mitu meeskonda inkubatsiooniprogrammi, kellest on praeguseks välja arenenud ka reaalselt tegutsevad ettevõtted."

Image
www.viljandi.ut.ee/loovettevotja-mikrokraad

Mikrokraadiprogrammis osalenud Priit Sibula sõnul oli kursuse läbimine kasulik kogemus. "Kuigi olen lõpetanud Tartu Ülikoolis ärijuhtimise eriala, oli sel kursusel omandatu praktilisem," lausus Sibul. "Erinevad lood ja kohtumised oma valdkonna esindajatega põimituna teooria loengutega hoidis nii huvi kui pinget ning andis uusi teadmisi."

Sibula tahkeid šampoone tootev pereettevõtte valiti ka suvisesse inkubatsiooniprogrammi, mille läbimine andis tema hinnangul ettevõtlusega alustamiseks julgust juurde. "Kinnitust sai ka see, et millegi erilise ja vajaliku tegemine on vaid üks osa, selle idee kaubastamine ja müümine terve suur maailm. Häid näpunäiteid ja ideid tekkis nii loengus, kohtumistelt kui lugude kuulamisel," lisas ta.

Mikrokraadiprogrammis osalemiseks saab registreeruda 28. augustini 2022. Programmi läbinule antakse Tartu Ülikooli mikrokraadiprogrammi tunnistus. Loe programmist lähemalt kodulehelt.

Mikrokraadiprogramm on pikem tervikliku sisuga täiendusõppeprogramm, mis on loodud tasemeõppekava ainete baasil ning mille eesmärk on pakkuda kiiret ja efektiivset tööturu vajadustele vastavat koolitust. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia loovettevõtja mikrokraadiprogramm toimus esimest korda 2021. aasta sügisel. Alates septembrist 2023 on soovijatel peale programmi läbimist võimalik kandideerida ka Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooniprogrammi maksimaalse kestusega kuni 6 kuud.

 

Tutvu ka teiste TÜ Viljandi kultuuriakadeemia mikrokraadiprogrammidega.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Ann Eichhors

Paindlik ja põhjalik mikrokraadiprogramm muudab maailma ilusamaks

Mikrokraadiprorgammi täiendusõpe - Tartu Ülikool

Mitme Tartu Ülikooli mikrokraadiprogrammi kandideerimistähtpäeva pikendati

Õppijad auditooriumis

Mitmesse mikrokraadiprogrammi kandideerimise tähtaega pikendati 28. jaanuarini