Janet Laidla

Näitus Von Bocki majas akadeemilisest pärandist

Von Bocki maja teisel korrusel avati akadeemilise pärandi päeva puhul näitus Tartu Ülikooli akadeemilisest pärandist.

Euroopa akadeemilise pärandi võrgustik UNIVERSEUM on kuulutanud 18. novembri akadeemilise pärandi päevaks, teadvustamaks ülikoolide pärandit ja rolli Euroopa teaduse- ja kultuuriloos.

Tartu Ülikoolil on silmapaistev akadeemiline pärand, mida säilitatakse Tartu Ülikooli muuseumides ja raamatukogus, Rahvusarhiivis ja teistes Eesti mäluasutustes, samuti ülikooli üksustes ja hoonetes ning üliõpilasorganisatsioonides ja teistes ülikooliga seotud ühendustes.

Näitusel on väljas õppeaine „Akadeemiline pärand teoorias ja praktikas“ raames aastate jooksul Eesti ajaloo lektori Janet Laidla juhendamisel valminud kursusetööd, mis pakuvad sissevaateid eeskätt Tartu Ülikooli muuseumi ja Rahvusarhiivi kogudes leiduvale akadeemilisele pärandile. Enamik kursusel osalevatest üliõpilastest on seni olnud välisüliõpilased ning osalt seetõttu avab näitus ilmekalt ülikooli rahvusvahelist olemust.

#instituudist #juhtimine
Ajaloo ja arheoloogia instituudi juhataja

Ajaloo ja arheoloogia instituudi juhatajana jätkab Valter Lang

#kultuur