Autor:
Aleksand Barsukov/Unsplash

ESITIS 2024 „Metodoloogiad ja ideoloogiad religioonidevahelises suhtlemises: Sildade ehitamine multipolaarses maailmas“

Kuni 15. aprillini on oodatud ettekannete abstraktid konverentsile „Metodoloogiad ja ideoloogiad religioonidevahelises suhtlemises: Sildade ehitamine multipolaarses maailmas“ („Methodologies and Ideologies in Interreligious Engagement: Building Bridges in a Multipolar World“). Rahvusvaheline konverents toimub 8. – 11. mail Tartus.

Konverentsi eesmärk on süvitsi vaadelda taandamatut mitmekesisust kaasaegses interreligioosses ja -kultuurilises dialoogis. Sel mitmekesisusel on olulisi järelmeid nii religioonidevaheliste suhete praktilistes kui teoreetilistes mõõtmetes.

Veel keskendub konverents religiooni ja riigi vahelistele suhetele, küsides muuhulgas, kuidas need seosed mõjutavad teadustöö rahastamist ning mida ootab riik religioonilt ja religiooniuuringud/teoloogia riigilt? Lisaks analüüsitakse teemasid nagu religioon rahvusvahelistes suhetes; religioon oma traditsiooni piires ja/või suhtes teistega; elatav igapäevareligioon ja selle mõtestamine; religioon rahusõlmimise protsessis. Konverentsi korraldab Euroopa Interkultuurilise Teoloogia ja Interreligioossete Uuringute Ühendus (ESITIS).

Konverentsi peaesinejad

Nicholas Adams, Birminghami Ülikool (UK)

Liz Bucar, Northeasterni Ülikool (USA)

Robert Vosloo, Stellenboschi Ülikool (Lõuna-Aafrika Vabariik)

Anne-Hege Grung, Oslo Ülikool (Norra)

Ülo Valk, Tartu Ülikool

Katja Tolstoj, Amsterdami Vaba Ülikool (Holland)

Maksimaalselt 300-sõnaline abstrakt tuleb 15. aprilliks esitada Matthew Robinsonile (gnet@uni-bonn.de). Lisaks tuleb märkida, millisesse temaatilisse sessiooni see kõige paremini sobib.

Jakobi 2 õppehoone

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond hoiab kõrget kohta rahvusvahelises edetabelis

Sofi Oksaneni foto: Toni Härkonen, plakat: Triinu Rosenberg

Vestlusõhtu tunnustatud kirjanik Sofi Oksaneniga