Autor:
Andres Tennus

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond hoiab kõrget kohta rahvusvahelises edetabelis

Eile avaldati QS World University Rankings by Subject tulemused, milles humanitaarteaduste ja kunstide valdkond on taas ülikooli valdkondade hulgas kõrgeimal kohal.  Erialadest saavutas eriti silmapaistva tulemuse keeleteadus.

Tugevaimate kategooriatena paistavad valdkonna tulemuse punktiarvestuses sealjuures silma valdkonna akadeemiline kvaliteet ja H-indeks. Suurt mõju tabelikohale avaldas ka valdkonna kõrge akadeemiline maine.

Tänavu on Tartu Ülikool esindatud 15 tabelikohal, sealjuures kolm eriala on esimese 200 seas. Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna erialadest saavutas tabelis kõrgeima koha keeleteadus. Keeleteaduse kõrgesse, 150-200 vahemikku paigutumise taga on samuti akadeemilist kvaliteet, tsiteerimisi ja H-indeksit iseloomustavad punktid.  Ka selle eriala puhul avaldas suurt mõju tabelikohale kõrge akadeemiline maine. Keeleteaduse edetabelikoht on sealjuures aasta-aastalt järjest silmapaistvamaks muutunud.

Soome lipp

Soome president Alexander Stubb külastab Tartu Ülikooli

ESITIS konverents

Tontidest, UFO-dest, projektipõhisest rahastusest ja religioonidevahelisest dialoogist – loe ja vaata, mis toimus rahvusvahelisel konverentsil ESITIS 2024!

Üllas Linder kaitseb doktoritööd „Adam Reinhold Schiewe. Esimese Eesti baptistikoguduse rajaja elulugu“

10. juunil kell 16.15 kaitseb Üllas Linder religiooniuuringute erialal doktoritööd „Adam Reinhold Schiewe. Esimese Eesti baptistikoguduse rajaja elulugu“.