Foto:
Sander Mändoja

Humanitaartudengeid ootavad mugavad õpinurgad

Jakobi 2 õppehoone mitmele korrusele on märkamatult ilmunud klaasseintega eraldatud mugavad õppimisnurgad, kus tudengid saavad õppida, üldise melu eest varjatuna vestelda või lihtsalt omi mõtteid mõelda. Projekti viis ellu valdkonna üliõpilaskogu.

Esimesed sammud

Täiskohaga üliõpilase päev möödub loengutes ja seminarides, kust minnakse koju või raamatukogusse õppima. Samas on ju kuskil tarvis olla ka loengutevahelisel ajal, eriti juhul, kui tudeng ei ela oma instituudi läheduses. Kui Lossi 3 õppehoonet renoveerima hakati ja sinna enam ei pääsenud, siis selgus, et humanitaariatudengitel polegi ühtegi oma kohta ning olime ainus valdkond, kellel puudusid eraldi ruumid õppimiseks ja koos aja veetmiseks. Just see tõdemus ajendaski valdkonna üliõpilaskogu (HVÜK) Jakobi 2 majasse õpinurkasid planeerima. Hoone asub kesklinnas ning ühel või teisel ajahetkel leiab ennast siit iga humanitaar – tundsime enda kohusena kaastudengitele selliste eraldatud õppenurkade võimaldamise.

Asi hakkab ilmet võtma

Image

Projekti planeerimine algas tegelikult juba 2020. aasta sügisel, eelmise HVÜK-i koosseisu initsiatiivil. Esimesed joonised saime kätte aasta hiljem ning äkki algaski ehitus! Soovime siinkohal kindlasti tunnustada ajaloo ja arheoloogia instituudi üliõpilasesindajaid, kes panustasid projekti nii ideede kui tegudega. Algatust toetas ka valdkonna dekanaat, kellega koostöö väga hästi sujus. Selle aasta kevadeks saidki tööd tehtud!

Õpinurgad loovad üliõpilastele oma instituudi ja valdkonna majades õppimiseks sobilikud tingimused ning lisaks aitavad seesugused ühised mõnusad pesad kambavaimu luua. Erinevate kursuste ja erialade tudengid saavad koos aega veeta, süveneda õppetöösse ning sõlmida sidemeid. Tekib ühtne veendumus, et me kõik õpime ülikoolis ja oma valdkonnas just seda, mis meid huvitab. Oleme märganud, et sellisest ühtsustundest on eriti vajaka praegusel pandeemiaajal. 

Kuhu edasi?

Pärast Jakobi 2 projektile hoo sisse saamist hakkasid usuteadlased ja kunstiajaloo tudengid ülikooli peahoonesse samuti õpiruumi organiseerima. Kas sellised plaane on ka mujal? Muidugi on igal instituudil teatud ruumilised piirangud, kuid palju sõltub ka meie üliõpilasesindajatest. Kui kuhugi on tarvis õpiruume või -nurkasid, siis saavad esindajad sellest HVÜK-ile teada anda ning me oleme igati valmis toetama ja aitama. Usume, et tudengid on rahul Jakobi 2 õpinurkadega ning leiavad sellest inspiratsiooni!

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilaskogu tegemistest saad rohkem teada meie Facebooki lehelt.

#koostöö #ühiskonnale
Kiivrikatete valmistamine

Kiivrikatteid Ukraina sõduritele valmistatakse ka Jakobi 2 õppehoones

#koostöö #teadus
Peahoone lippudega_2022_Foto_Andres_Tennus

Rahvusvaheline töötuba „The Same Event? Morphologies, Reflections, Disseminations“

#koostöö #õppimine #rahvusvaheline
Kolme rektori stipendium

Kolme rektori stipendium eesti, läti ja leedu keele oskajatele ootab kandidaate