Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond kutsub osalema 13. talvekoolis „Survivance and Survival: Theory and Method“ (29.01. – 02.02.2024, Tartu, 3 EAP)
Avalikus debatis räägitakse tihti keelte, liikide, rahvaste ja isegi terve planeedi ellujäämisest. Asetame need enamasti negatiivse värvinguga vaidlused dialoogi põlis-ameerika kirjanik Gerald Vizenori poolt välja pakutud vastupidavuse (survivance) mõistega. Tragöödia ja kadumise kõrval on vaja rõhutada ka teovõimu ja loovust, mida me saame kasutada meie ees seisvate kriiside lahendamiseks. Inspireerituna Tartu 2024 teemapüstitusest, uurime talvekoolis humanitaarteaduste vaatenurgast erinevaid kultuurilisi stsenaariume ja praktikaid (keelte säilimine, kultuuriline mälu ja selle kriitika, kultuurilised narratiivid jne.) ning kaalume loengutes, seminarides, töötubades ja ümarlaudades erinevaid lahendusi.
Talvekool toimub inglise keeles ja on avatud kõigi Eesti humanitaar- ja sotsiaalteadusi õpetavate ja uurivate ülikoolide doktorantidele. Kogu programmis osalemine annab 3 EAP.
Töötubades ja seminarides osalemine toimub eelneva registreerimisega. Loengud on avatud kõigile huvilistele!
Talvekooli lektorid on:
Talvekool toimub koostöös 18 Euroopa tippülikooli koondava Europaeumi võrgustikuga, mille liige Tartu Ülikool on.
Registreerimine on lõppenud, ent plenaarloengud on avatud kõigile huvilistele!
Vastuvõtja organisatsioon: Tartu Ülikool
Korraldajad: TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna doktoriõppe keskus ja Europaeumi võrgustik
Programmijuhid: Raili Marling (Tartu Ülikool), Riho Altnurme (Tartu Ülikool), Dr Miles Pattenden (Europaeum)
Koordinaator: Lii Lang, lii.lang@ut.ee