Foto:
Kristel Kajak

Kiivrikatteid Ukraina sõduritele valmistatakse ka Jakobi 2 õppehoones

Image

Lisaks varjevõrkude punumisele tehakse Jakobi 2-s Ukraina sõduritele nüüd ka kiivrikatteid. Kiivrikatete metoodika on laias laastus sama mis võrkudel ehk oluline on hägustada kiivri tegelikku vormi ja raskendada sõduri sihikule võtmist. Kiivrikatte tegemisel lisanduvad siiski väikesed erisused võimalusel kasutatakse kergemaid kangaid ja lisatakse kohvikottidest pärit džuutkangast kiude, mis imiteerivad heina ja rohukõrsi. Osad ribad punutakse ja alusvõrgule kinnitatakse „heinatuuste“.

Kuna kiivrikatted on mõõdult oluliselt väiksemad (pinnalaotus 45 x 50 cm) kui võrgud (suurimad 5 x 10 m), saab neid igaüks mugavalt ka kodustes tingimustes valmistada. Oluline on seejuures sõjaväe- või näiteks jalgratturikiivri olemasolu. Ka õiges suuruses supipott ajab asja ära, kuid on muidki loomingulisi võimalusi. Facebooki grupis „Aitan kaitsta“ on olemas ka kiivrikatete valmistamise juhend.

Varjevõrkude ja kiivrikatete punumine toimub Jakobi 2 0-korrusel igal kolmapäeval kell 1620. Endiselt kogume sobivaid võrgu- ja kiivrikatte tegemise materjale Jakobi 2 fuajees olevasse kogumiskasti. Kiivrikateteks vajame looduslikust materjalist džuutkangast. Kui guugeldad džuudist kott/jämedam kotiriie, saad aimu, mis materjali me vajame.

Foto ja plakati autor: Kristel Kajak

Image
#ühiskonnale
Võistkondlik 24 h Vikipeedia artiklivõistlus 2019. aasta sügisel Tartus. Võitjavõistkond.

Üliõpilased on oodatud osalema Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistlusel

#koostöö
Annetuskampaania Ukraina heaks - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemia kogub taas ukrainlastele villaseid esemeid

#koostöö
Praktikamess

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna praktika- ja töömess