Author:
Margot Must

Vestlusring "Kaasates teisi liike"

Vestlusring toimub 10. mail kell 12:00 Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19). Vestlusring toimub inglise keeles.

Kuidas kaasata loomi, nende hääli ja isiklikke maailmu kunsti- ja kirjandusteostesse? Kuidas aitab see meil paremini mõista ja väärtustada teisi eluvorme? Et neile küsimustele vastuseid otsida, korraldatakse Prima Vista festivali raames avalik vestlusring "Kaasates teisi liike".

Avatud arutelul tutvustavad oma loomingut kunstnik Uku Sepsivart ja kirjanik David Hartley (UK). Uku Sepsivart on eesti kunstnik, kes on tuntud oma skulptuuride poolest, mille kaasautoriteks on mesilased, linnud ja teised loomad. David Hartley on hinnatud raamatu "Fauna" (2021) autor. Tema lühijuttudes segunevad inimeste ja loomade omadused ja saatused kõige ootamatumatel viisidel. 

Arutelu modereerivad semiootik ja luuletaja Timo Maran ning kuraator ja prantsuskeelse kirjanduse uurija Sara Bédard-Goulet.

Vestlusring on Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 raames toimuva Prima Vista kirjandusfestivali "Paremad ja halvemad tulevikud" projekti "Ellujäämise poeetika" eelüritus. Üritust toetab Eesti Teadusagentuur, projekti: "Ohustatud liikide tähendused kultuuris: ökoloogia, semiootiline modelleerimine ja retseptsioon" raames. 

#kultuur
Omamood 2023 - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

OmaMood moeetendus toob publikuni värske pärimusmoe

#rektori valimised #kultuur #õppimine #õpetamine #rahvusvaheline #teadus #ühiskonnale #ülikoolist #valdkonnast
Anglistika professor Raili Marling

Kultuuritundlikkus aitab maailma mõista ja seletada

#kooliõpilasele #koostöö #kultuur #ühiskonnale
Fotol Kadi Kähär-Peterson

Noorte Eesti mõtteloolaste podcast’i avalik salvestus 18. aprillil, Kadi Kähär-Peterson kõneleb Garlieb Merkelist