Andres Tennus

Birute Klaas-Lang valiti Eesti teaduste akadeemia eesti keele ja selle õpetamise uurija-professoriks

Eesti teaduste akadeemia valis aastateks 2023-2024 eesti keele ja selle õpetamise uurija-professoriks Tartu Ülikooli eesti keele võõrkeelena professori Birute Klaas-Langi.

Eestikeelsele õppele ülemineku raamistikus on oluline välja selgitada, mis põhjusel osa vene emakeelega laste vanematest eelistab, et nende lapsed õpiksid vene keeles. Just sellele kavatseb Birute Klaas-Lang professuuri jooksul vastuse leida ning probleemile võimalikke lahendusi välja pakkuda.

„Senised vene lastevanemate küsitlused näitavad küll suure osa vene dominantkeelega lastevanemate negatiivset suhtumist eestikeelsele õppele üleminekusse. Tulemustest ei selgu aga lastevanemate hirmude ja probleemide tagamaad ning seetõttu pole võimalik ka pakkuda nendele hirmudele võimalikku maandust ning probleemidele lahendusi. Vanemad, perekond tervikuna on aga õppijale eesti keele omandamisel oluline tugi ja motivaator,“ sõnab professor Birute Klaas-Lang.

Professor Birute Klaas-Lang, Tartu ülikool ja Eesti teaduste akadeemia allkirjastavad kolmepoolse lepingu akadeemia üldkogul 19. aprillil.

Foto on dekoratiivne

Mare Kitsnik: miks rääkida Eestis eesti keelt (teise keelena)?

Tomasz Wicherkiewicz

Tomasz Wicherkiewicz’i külalisloengud Tartu Ülikoolis