Autor:
Artur Sinipalu

Algab kandideerimine vastloodud humanitaarteaduste erialadidaktika doktoriõppe kohale

Vastuvõtt doktoriõppesse on alanud. Sel aastal on humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas üks uuendus – nimelt saab asuda omandama doktorikraadi ka erialadidaktikas.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas õpetatakse magistritasemel paljusid humanitaarainete ja kunstide pedagooge: eesti keele ja kirjanduse, võõrkeelte, ajaloo ja ühiskonnaõpetuse, usundiõpetuse ning kunstide ja tehnoloogia õpetajaid. Lisaks omandavad humanitaarainete õpetajad teadmisi sotsiaalteaduste valdkonnas – haridusteaduste instituudis ja Narva kolledžis. Et tugevdada nende ainete õpetamise teaduslikku ja praktilist pädevust ning tagada õppejõudude järelkasv, on nüüd loodud valdkonnaülene nooremteaduri koht. Sellele võib kandideerida uurimisteemaga, mille eesmärk on uurida ja arendada humanitaarainete didaktikat.

Kandideerijal peab olema humanitaar- või sotsiaalteaduse magistrikraad ning soovitavalt ka üldhariduskoolis töötamise kogemus. Valituks osutunud nooremteadur asub tööle instituudis, kus töötab tema juhendaja. Kandideerida saab 1.–15. juunini SAIS-is ja korraga saab astuda vaid ühele erialale.

Rohkem infot leiab kodulehelt: https://ut.ee/et/oppekavad/humanitaarteadused#admissionreq-collapse ja https://ut.ee/et/sisu/doktorioppe-konkursid.

 

Lisateave: 
Anneli Saro, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppeprofekaan, anneli.saro@ut.ee

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Mustvalge foto üksikust mehest, istumas trepil, pea maas

Ruth Rebecca Tietjen peab ettekande eksistentsiaalsest, sotsiaalsest ja poliitilisest üksindusest

ÜAM F 292_83F_TÜ ajalooteaduskonna tsiviilkaitsealane õppus Sangastes. Vilma Trummal ülastekimbuga.

"Vilma Trummal 100" näituse avamine ja arheoloogia kõrgkooliõpiku esitlus

Kirivöö (ERM 400)

Avalikul veebiseminaril arutletakse traditsiooniliste looduslike värvide jätkusuutliku kasutamise üle tuleviku tekstiilitööstuses