Pixabay

Etnoloogid uurisid Eesti taimetoitluse juuri

Järjest tavalisem on see, et restoranid ja toidupoed pakuvad traditsiooniliste lihatoitude kõrval taimetoite. Põhjus, miks keegi taimetoitu eelistab, võib olla nii esteetiline, tervislik kui ka religioosne, aga kindel on see, et tänapäeval valitakse toidulauale sattuvat palju hoolikamalt kui sajand tagasi. Etnoloogid Anu Kannike ja Ester Bardone uurisidki, kuidas idee teadlikust taimetoitlusest Eestisse jõudis ning milliste argumentide abil seda 20. sajandi esimeses pooles meie ühiskonnas laiemalt levitati.

Loe lähemalt ajakirjas Baltic Worlds ilmunud artiklist.

#kultuur #ühiskonnale
Pärtel Piirimäe (foto: A.Tennus)

Pärtel Piirimäe: globaalsete probleemide lahendamine nõuab humanitaarteadlaste panust

12.08.2022
#kultuur #ühiskonnale

Vabade kunstide professuur 30

2022/23 õppeaastal tähistab Tartu Ülikool vabade kunstide professuuri 30. juubeliaastat mitmesuguste põnevate sündmustega.
09.08.2022
#kultuur