Autor:
Anete Lusina

Kirjutamislaagrid

Kirjutamislaagrid on kolme- või neljapäevased üritused, mille peamine eesmärk on edendada doktoritöö kirjutamist, pakkudes selleks aja ja koha, kus osalejatel on võimalik keskenduda kas monograafia või teadusartikli kirjutamisele, ilma et neid segaksid igapäevaelu kohustused. Lisaks pakutakse laagris võimalust osaleda töötubades, mis toetavad kirjutamise protsessi. Osalejad saavad jagada teiste doktorantidega oma kirjatööd ja saada tagasisidet teksti kohta, mis on neil parajasti pooleli.
 

Kirjutamislaager Pühajärvel 03.05.-05.05.2024 
 

Eesti ülikoolide doktorikooli humanitaarteaduste ja kunstide haru korraldab doktorantidele ja nende juhendajatele kirjutamislaagri 03.05.–05.05.2024 Pühajärve Spa ja Puhkekeskuses.

Kirjutamislaagris on võimalik keskenduda oma doktoritöö või teadusartikli kirjutamisele. Sel eesmärgil on osalejate kasutada seminariruum. Lisavõimalusena toimuvad kirjutamist toetavad töötoad ja (individuaal)konsultatsioonid. 
Vastuvõetud osavõtjate majutus ühekohalises toas, toitlustus ja tellitud ühistransport hüvitatakse doktorikooli poolt. Täpsemad juhised ja laagri ajakava saadetakse vastuvõetud osalejatele umbes nädal enne laagri algust e-mailile. Laagrisse võetakse vastu kuni 20 osalejat

Osalemiseks palume koostada lühikese tööplaani, kus täpsustate, millise kirjatöö või tööetapiga soovite kirjutamislaagris tegeleda. Tööplaani koostamisel on abiks järgnevad punktid:
1. Palun lisage lühike taustainfo teksti(de)le, millega plaanite kirjutamislaagris tegeleda (näiteks, uurimusküsimused, eesmärgid, töö etapp, jne).
2. Palun tooge välja punktid, millele plaanite keskenduda kirjutamislaagri ajal. Kirjeldage igat päeva eraldi. Vastavalt sellele planeerime sessioone, millega seada isiklikke eesmärke ja jagada neid.
3. Tooge julgelt välja missuguseid raskusi olete kogenud senises kirjutamisprotsessis. See annab laagri õppejõududele võimaluse käsitleda probleemkohti süvendatumalt ning leida seeläbi sobilikke lahendusi.
Tööplaani saate esitada kirjutamislaagri registeerimisvormi kaudu.                                             

Osalejate valikul võetakse arvesse järgnevaid kriteeriume:
-    eelistatud on humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna doktorandid;
-    eelistatud on doktorandid, kes saavad osaleda kogu ürituse aja;
-    koostatud tööplaani struktuuri, läbimõeldud ülesehitust ja seatud eesmärke.

Registreerimine on avatud 10. aprillini.

REGISTREERU SIIN

 

Projekti "Ülikoolide koostöö doktoriõppe edendamisel“ (2021-2027.4.04.24-0003) kaasrahastab Euroopa Liit. 

Image
EL logo
David Reynolds

Cambridge'i ülikooli professor David Reynolds esitleb raamatut Churchillist

Doktoritöö

Rodolfo Basile kaitseb doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”

täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteaduse eriala on maailma 200 parima hulgas