Tartu Ülikooli keeleteaduse eriala on maailma 200 parima hulgas

Äsja avalikustas rahvusvaheline konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS) maailma ülikoolide erialade pingerea, milles saavutas Tartu Ülikooli erialadest eriti silmapaistva tulemuse keeleteadus.

Keeleteadus on kahel järjestikusel aastal hoidnud mainekas QS-i erialade edetabelis kohta 150200 parima hulgas. Tulemuse taga on akadeemiline kvaliteet, tsiteerimiste arv ja kõrge H-indeks, samuti hea rahvusvaheline akadeemiline maine.

Muljetavaldav tabelikoht on rõõmustav uudis kogu instituudiperele. „Suurepärane, et meie pingutused teha maailmatasemel keeleteadust paistavad välja ka edetabelist. Eesti keele ja teiste soome-ugri keelte uurimine ja õpetamine on meie prioriteet ning on tore, et sellega silma paistame,“ kommenteeris väärikat tulemust eesti ja üldkeeleteaduse instituudi juhataja professor Liina Lindström.

Image
Quacquarelli Symonds

Eesti ja üldkeeleteaduse instituut tegeleb keeleteaduse õpetamise ja keelte uurimisega, kasutades selleks uusimat metoodikat. Instituudi tegevuse keskmes on eesti keel, samas on instituudist kujunenud üks juhtivaid soome-ugri keelte uurimiskeskusi maailmas.

Tänavu on Tartu Ülikool QS-i erialade edetabelis esindatud 15 erialaga, millest kolm on esimese 200 seas. Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna erialadest saavutas edetabelis kõrgeima koha keeleteadus. Ühtlasi on humanitaarteaduste ja kunstide valdkond taas ülikooli valdkondade seas parimal kohal.

Tutvu tulemustega edetabeli kodulehel.

 

Tunnistus: Quacquarelli Symonds

Soome lipp

Soome president Alexander Stubb külastab Tartu Ülikooli

ESITIS konverents

Tontidest, UFO-dest, projektipõhisest rahastusest ja religioonidevahelisest dialoogist – loe ja vaata, mis toimus rahvusvahelisel konverentsil ESITIS 2024!

Üllas Linder kaitseb doktoritööd „Adam Reinhold Schiewe. Esimese Eesti baptistikoguduse rajaja elulugu“

10. juunil kell 16.15 kaitseb Üllas Linder religiooniuuringute erialal doktoritööd „Adam Reinhold Schiewe. Esimese Eesti baptistikoguduse rajaja elulugu“.