Anton Malmi

Uus mobiilirakendus aitab eesti keele hääldust lihvida

Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi teadlastel valmis keeleõpperakendus SayEst, mis võrreldes teiste seesuguste keeleõppeäppidega võimaldab eesti keele õppijal harjutada täis- ja kaashäälikute hääldust ning annab teadlastele sisendit ka keeleõppe parandamiseks ja arendamiseks.

See rakendus on kasulik ukrainlastele, kellele eesti keeles hääldamine on raske. See sobib ka kohalikele, kes on huvitatud sellest, et teada keelt veelgi paremini või tunda end paremini eesti keelt rääkides, kui neil on aksent. Kui ma tean, et ma perfektselt räägin, siis võib-olla ma olen julgem ka ja edukam ühiskonnas siis," ütles Tartu Aleksander Puškini kooli direktor Alina Braziulene.

Loe artiklit ERRist.

#teadus #ühiskonnale
Eesti ja Aasia tulevikusuhete raporti esitlemine Parlamendis

Riigikogu väliskomisjonile esitleti Eesti ja Aasia tulevikusuhete raportit

26.09.2022
#teadus
Järv

Neoliberalism ja normiühiskond kui stressiallikas

19.09.2022
#teadus #ühiskonnale

Ahenkora Siaw Kwakye kaitseb doktoritööd „Transcendence, as a theme in theology and technology“

11. oktoobril kell 18.15 kaitseb Ahenkora Siaw Kwakye religiooniuuringute erialal doktoritööd.
13.09.2022