Skip to main content

Väliseesti külalisprofessuur

Väliseesti külalisprofessuur on loodud selleks, et kutsuda nimekaid eesti päritolu teadlasi vähemalt üheks semestriks Tartu Ülikooli. Tänu professuurile saavad ülikooli teadlased teha rohkem koostööd eesti päritolu tippteadlastega, üliõpilased osaleda nende loengukursustel ja suureneb Tartu Ülikooli nähtavus maailmas.

Külalisprofessor 2021/2022. õppeaastal - Jaan Valsiner
Jaan Valsiner on maailma üks juhtivamaid kultuuripsühholooge, kes on oma uurimistöös sidunud psühholoogia ja semiootika ning on aidanud tutvustada Eesti teadust maailmas.

Jaan Valsiner on muu hulgas töötanud psühholoogiaprofessorina Ameerika Ühendriikides Clarki Ülikoolis ja praegu on ta kultuuripsühholoogia professor Taanis Aalborgi Ülikoolis.

Väliseesti külalisprofessori stipendium võimaldab Jaan Valsineril teha õppe- ja teadustööd 2021/2022. õppeaastal Tartu Ülikooli filosoofia ja semiootika instituudis.

Ainekursus „Semioos pöördumatus ajas“ („Semiosis in irreversible time“) - I osa
Ingliskeelsel kursusel (kood õppeinfosüsteemis FLSE.00.326) keskendutakse tähendusloome dünaamikale pöördumatus ajas, märgisüsteemides, looduses, kultuuris ja ühiskonnas. Seminarid toimuvad reedeti kell 14–16. Vaata ainekava siit.

 

 

Ainekursus „Semioos pöördumatus ajas“ („Semiosis in irreversible time“) - II osa
Ingliskeelsel kursusel (kood õppeinfosüsteemis FLSE.00.326) keskendutakse tähendusloome dünaamikale pöördumatus ajas, märgisüsteemides, looduses, kultuuris ja ühiskonnas. Seminarid toimuvad reedeti kl 14–16. Vaata ainekava siit

 

Image
Hasso Krulli ja Jaan Valsineri vestlusõhtu ”Loovus ja kultuuri kulg” (15. oktoober 2021)
Semiosalong "MYTHOKATALYSIS": Jüri Talvet ja Jaan Valsiner (9. detsember 2021)
#kultuur #õpetamine #ühiskonnale
Reet Aus

Tartu Ülikooli kolmekümnes vabade kunstide professor on Reet Aus

Jaga
11.05.2022
#õpetamine #täiendusõpe
konverents

Tartu Ülikool kutsub haridustöötajaid konverentsile „Tundlikud teemad minu klassiruumis“

Jaga
06.04.2022
#õpetamine

Väliseesti külalisprofessori Jaan Valsineri loengud kevadsemestril

Jaga
29.03.2022