Teema: kestlikkus

„Ihu tahtmine“ või „lihahimu“? Rahel Toomik räägib „Plekktrummis“ Piibli tõlkimisest
ETV kultuurisaate „Plekktrumm“ viimane osa oli pühendatud „raamatute raamatule“ – Piiblile. Saates oli külas Tartu Ülikooli usuteaduskonna teoloogia nooremteadur Rahel Toomik, kellega Joonas Hellerma vestles äsja alanud piiblitõlkeprojektist, selle keelelisest ja kultuurilisest tähendusest ning Toomiku teekonnast piiblitõlkijaks saamisel.
Religioon, tervis ja loodus – sarjas „Mitut usku Eesti“ ilmus kaks uut kogumikku
Tartu Ülikooli kirjastuselt on ilmunud kaks uut köidet kogumikusarjas „Mitut usku Eesti“. Sarja kuues raamat „Mitut usku Eesti VI. Tervis“ keskendub tervise, religiooni ja uskumuste kokkupuutepunktidele, seitsmes köide „Mitut usku Eesti VII. Loodus“ aga looduse ja religioossuse seostele.
Loe kevadist kestlikkuse infokirja
Infokirjast leiab kliimateemade kõrval viiteid sellelegi, mida võiks teada kestlikust ruumiplaneerimisest, fosforiidi kasutusvõimalustest ja meditsiinisüsteemi tulevikust.
27. märts 2025 kestlikkus
Akadeemilise vabaduse kõrval tuleb rääkida ka akadeemilisest vastutusest
Teadusest rääkides on väga olulisel kohal akadeemiline vabadus. Sageli jääb selle kõrval aga tagaplaanile vastutus, mida teadlane uurimistööd tehes ja selle tulemuste ühiskonda lõimimisel kannab.
JÄRELVAADATAV: Tartu Ülikoolis peetakse teemanädalat „Naised teaduses“ ja arutletakse võrdse kohtlemise voliniku vajaduse üle
11. veebruaril kell 15 algab ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi õppehoone fuajees (Lossi 3) vestlusring „Kas Tartu Ülikool vajab võrdse kohtlemise volinikku?“, mille otseülekannet saab jälgida ka UTTV-s.
Tartu Ülikoolis tähistati juba viiendat korda päeva „Naised teaduses“
10.–16. veebruarini toimus Tartu Ülikoolis päeva „Naised teaduses“ tähistamiseks teemanädal, mille eesmärk oli tõsta esile naiste ja tüdrukute rolli teaduses, murda soostereotüüpe ning julgustada naisi teadusega tegelema. Nädala jooksul arutleti võrdsete võimaluste tagamise üle ja tutvustati ülikooli soopõhist statistikat, samuti saib osaleda muuseumi näituse kuraatorituuril ja vaadata rändnäitust astronoomidest.
Talvine kestlikkuse infokiri paneb mõtlema, kuidas kujundada tulevikku vastutustundlikult
Selle aasta viimases infokirjas on juttu tulevikust – kuidas kujundada seda vastutustundlikult ja mida saaksime õppida minevikust, et kobarprobleemidele lahendusi otsides neid juurde ei tekiks?
20. detsember 2024 kestlikkus
Digikoristuskuu käigus kustutati ülikoolis rekordkoguses digiprügi
6.–31. jaanuarini koristati Tartu Ülikoolis digiprügi esimest korda terve kuu jooksul. Kokku vabastati seadmetes 4313 GB ruumi, samuti koguti kuu jooksul 93,5 kg vanu väliseid andmekandjaid.
17. detsember 2024 kestlikkus
Kunst aitab mõista kriiside laiemat konteksti
Kunstil on väljavaade avaldada kliimakriisi käsitlemisel ühiskonnas tuntavat mõju, kuna suudab mitmekesisel moel publikut kõnetada ja kaasa mõtlema kutsuda.
12. detsember 2024 kestlikkus
Kas teadlaselt saab nõuda aktivismi?
LÜKKUB haigestumise tõttu edasi! Jälgige palun edasisi teateid. Kolmapäeval, 18. detsembril kell 14.15­–16.00 toimub Philosphicumis (Jakobi 2-114) aruteluseminar „Mida teadlane teab ja mida ta peab?”. Arutlevad teadusfilosoofia doktorant Katrin Velbaum, kommunikatsiooniuurija Kaspar Kruup ja ökoloog Asko Lõhmus. Kõik huvilised on oodatud kuulama, küsima ja kaasa arutlema.
11. detsember 2024 kestlikkusteadusühiskonnale