Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna uudised

Otsi uudist

Vajalik registreerumine!
  • uudis
1.–30. aprillini kestnud väljakutses osalemiseks pani end kirja 176 üliõpilast ning 111 töötajat. Kokku tehti kuu aja jooksul ligi 49 miljonit sammu.
  • #sport
  • uudis
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistavad 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kannab pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
  • uudis
18. mail saavad tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimuvad loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • uudis
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • uudis
Valdkonnaülesele nooremteaduri kohale võib kandideerida oma uurimisteemaga, mille eesmärk on uurida ja arendada humanitaarainete didaktikat.
  • #sisseastumine
  • #valdkonnast
  • uudis
8. maist kuni 20. oktoobrini on kõik huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli ühiselamute ajalooga.
  • #ülikoolist
  • uudis
Eesti Teaduste Akadeemia juhatus valis eesti keele ja selle õpetamise uurija-professoriks Birute Klaas-Langi ning tehisintellekti uurija-professoriks Meelis Kulli.
  • meist mujal
Mihkel Mäesalu sai Jaan Tõnissoni nimelise raamatugrandi
  • #tunnustamine
Hendrik Sepa artiklipreemia pälvis professor Tõnu Tannberg
  • #instituudist
  • #tunnustamine
  • uudis
6. mail kell 21.00 avatakse Kirjandusfestivali Prima Vista programmi osana Toomemäe nõlval välinäitus „Aken Toomemäe poole“.
  • uudis
Lõputööde kirjutamisel on tudengitele abiks teenused ja materjalid eesti ja üldkeeleteaduse instituudist.
  • #teenused
  • uudis
Cambridge'i Ülikooli professor David Reynolds esitleb 3. mail raamatut Churchillist.
  • uudis
2. mail toimub arutelusarja avaüritus, mille keskmes on küsimus „Kas peaksime kliimakriisis teadusele lootma jääma?“
  • uudis
Aprillis vestis Lauri Räppile oma õpingutest ja seiklustest näitleja Anne Veesaar.
  • uudis
24. mail kell 14.15 kaitseb Rodolfo Basile doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”.
  • uudis
24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.
  • uudis
Näituse „Ellujäämise poeetika” avamine Jakobi 2 trepigaleriis, teoste esitlemine ning ingliskeelne vestlusring toimub neljapäeval, 9. mail kl 15.00 Jakobi 2-114 ning kuraatorituur reedel, 10. mail kl 13.00 Jakobi 2 fuajees. Vestlusringis arutletakse ellujäämise poeetikast, ohustatud liikidest, teaduse ja loovkultuuri seostamisest ning kaasavatest meetoditest õppetöös. Arutelus osalevad kursuse läbinud üliõpilased Marta Kucza, magistrikursuse tulemusel, kus olid kombineeritud semiootika, loodusteadused ja loovuurimuse meetodid. Arutelus osalevad üliõpilased Marta Kucza, Robertho Paredes ja…
  • #Tartu2024
  • uudis
4.–5. oktoobrini 2024 toimub Leedus Vilniuse Ülikoolis rahvusvaheline üliõpilaskonverents „Bridges in the Baltics“, kuhu on oodatud kõikide Balti riikide, sealhulgas Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased ning doktorandid.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
9. mail toimub veebis magistriõppe infotund, kus programmijuht Pire Teras räägib lähemalt õppekavast ja sisseastumisest.
  • #instituudist
  • #sisseastumine